Як вибрати незамерзайку?

Обираємо нещамерзайку для обмивача
0 143

При підготовці до зимового сезону слід поповнити запас незамерзаючої рідини для омивача скла.

Яку незамерзайку вибрати з безлічі пропозицій ринку? І чим ризикує автомобіліст, заливши в бачок дешеву контрафактну рідину?

Ринок пропонує різноманітний вибір незамерзайок різного кольору і складу, розлитих у каністри об’ємом від 1 до 40 літрів. Серед них є готові до вживання рідини, марковані під конкретну температуру (зазвичай -25°С або -30°C). У продажу є також “зимові” концентрати “-80°C”, які потрібно розбавляти самостійно.

Портал Avtosota спробував розібратись, на що впливає склад незамерзаючої рідини

Розпилена форсункою омивача на лобове скло незамерзайка частково потрапляє на лакофарбове покриття капоту, крил і даху, а її випаровування проникають в систему вентиляції салону. Тому хімічний склад рідини, парами якої доводиться дихати водієві та пасажирам, має особливе значення. Не менш важливі можливі наслідки тривалого контакту незамерзайки з фарбою і гумовими ущільнювачами.

Всупереч думці багатьох автомобілістів незамерзайка складається не з суміші води, технічного спирту, барвника і ароматизатора. Такі рідини дійсно існують і активно продаються на ринках і дорожніх заправках. Якісна незамерзайка має більш складний склад. До неї входять:

 • Ізопропіловий спирт.
 • Фільтрована вода.
 • Миюча хімія.
 • Засоби захисту лакофарбового покриття.
 • Антикорозійні добавки.
 • Компоненти для захисту гумових деталей від пересихання.
 • Пігмент – барвник.
 • Ароматична віддушка.

Судячи зі складу незамерзаючих рідин, що випускаються офіційно, виробники проявляють турботу про здоров’я водіїв, а також стан контактуючих з незамерзайкою деталей і систем автомобіля. Цих якостей навряд чи варто очікувати від занадто дешевих рідин і тим більше від підробок.

 

Важливе питання – чи можна змішувати незамерзайки різних марок?

Через різницю в хімічному складі навіть найбільш якісні зимові рідини для омивача різних брендів можуть вступити між собою в реакцію з випаданням осаду. В результаті в розпал зими можна залишитися з непрацюючим омивачем і втрачати час на його промивку. Тому краще регулярно купувати незамерзайку однієї марки. Якщо такої можливості немає, перед заливкою іншого складу залишки старої рідини необхідно повністю злити.

 

На що звернути увагу при виборі рідини?

 1. Дані про склад. Вони не завжди доступні. Тому в пріоритеті товар з етикеткою, на якій наведено хоча б основні компоненти.
 2. Бренд. Продукцію невідомих виробників або конкретний “noname” купувати не слід.
 3. Температурний режим. Залежить від регіону експлуатації автомобіля. Для Північних та Східних регонів України підійде рідина марки “-30°C”, для середньої смуги “-25°C” , в інших районах “-20°C”. Крім того, температуру замерзання можна знизити добавкою концентрату.
 4. Вартість. Оптова ціна ізопропилового спирту становить приблизно 50 гривень за літр. Захисні добавки теж не дешеві. Тому хороша незамерзайка не може мати занадто низьку ціну.
 5. Запах. Жоден вказаний на етикетці аромат не затьмарить характерний запах ізопропилового спирту. Тільки трохи пом’якшить його. Але рідини з занадто різким або нетиповим запахом зазвичай є підробкою.
 6. Колір. А ось цей показник зовсім нічого не означає. Той чи інший барвник – це просто “автограф” виробника. Якість від нього не залежить.

Купувати рідину для омивача скла краще тільки в магазинах, що заслуговують довіри. Автовласникові слід уважно вивчити склад, а якщо він на етикетці не представлений, запросити додаткову інформацію у продавця. Також незайвим буде понюхати рідину і, оглянувши ємність, переконатися, що на дні немає випавшого осаду.

Підписуйтесь на нас в Google News, який доставить цікаві новини прямо в смартфон

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.