Дослідження показало, як автомобілі стежать за життям своїх власників

0 682

Нещодавнє дослідження виявило, що автовиробники збирають надмірну кількість даних про транспортні засоби та їхніх власників, що виходить за межі того, що необхідно для функціонування підключених сервісів.

Дослідницька група Mozilla виявила, що автомобілі є найгіршими з точки зору збору даних серед усіх категорій продуктів, які вони проаналізували. Усі 25 оцінених брендів отримали попередження “Конфіденційність не ввімкнена” через неналежне поводження з даними клієнтів.

Які дані збирають автовиробники?

Дослідження виявило, що всі проаналізовані бренди збирають більше даних, ніж необхідно для їхніх підключених послуг, отримуючи очікувану інформацію, таку як пункти призначення, швидкість і прослухані пісні, а також несподівані деталі, такі як генетика та інтимні особисті дії.

За даними Mozilla, Nissan посів низьке місце, збираючи такі тривожні категорії даних, як “сексуальна активність”. Kia також розкриває потенційний збір інформації про “сексуальне життя” користувачів. Шокує те, що шість автомобільних брендів вказують, що вони можуть збирати “генетичну інформацію” або “генетичні характеристики”, що робить вивчення політики конфіденційності автомобіля тривожним досвідом.

Bosch розробляє систему стеження за водієм і пасажирами

Приголомшливі 84% брендів діляться цими накопиченими даними зі сторонніми організаціями, включаючи постачальників послуг і брокерів даних. Крім того, 76% угод про конфіденційність автовиробників дозволяють їм продавати персональні дані. Більше половини вказують на готовність ділитися інформацією з місцевими органами влади та правоохоронними органами за запитом, не вимагаючи судового рішення.

Цікаво, що лише Renault і Dacia гарантують право водіїв видаляти свої персональні дані, тоді як інші припускають згоду користувача, якщо він сідає в автомобіль або підключає смарт-пристрій. Ці бренди навіть припускають, що інформування пасажирів про угоду про конфіденційність є обов’язком власника автомобіля, що ще більше ускладнює ситуацію та заплутує інформацію в політиці конфіденційності.

Незважаючи на численні розлогі політики конфіденційності, Mozilla не знайшла жодних доказів того, що бренди дотримуються своїх мінімальних стандартів безпеки. Було виявлено тривожні дані щодо кібербезпеки: 68% брендів мали історію витоків даних за останні три роки, що становило загрозу для приватності водіїв.

Porsche мультимедіа

Як бути?

Щоб виправити ситуацію, Mozilla наголошує на необхідності притягнення автовиробників до відповідальності за допомогою таких заходів, як державне регулювання та галузевий тиск. У міру того, як автомобілі, що не мають цих підключених функцій, поступово знімаються з виробництва, нерегульована передача персональних даних залишається нагальною проблемою, що вимагає невідкладної уваги та суворих заходів для захисту приватності споживачів.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь