Названо модель найдешевшого китайського електромобіля у Європі

Dacia Spring Extreme

Протягом багатьох років Група Renault позиціонувала Dacia Spring як найбільш економічно ефективний електромобіль в Європі.

Інтригуючий поворот з’явився під час розслідування Європейської комісії щодо напливу недорогих китайських електромобілів на європейський ринок: Європейські автовиробники є основними бенефіціарами вигідної собівартості виробництва електромобілів у Китаї.

Деталі

Група Renault послідовно просуває Dacia Spring як найдоступніший електромобіль в Європі, що виробляється в китайській провінції Хубей. Ціна в 20 800 євро ($22 300) у Франції або 15 800 євро після державного стимулювання є підтвердженням цього твердження.

Dacia Spring Extreme
Dacia Spring Extreme

Для порівняння, коли рік тому провідний китайський виробник електромобілів BYD представив свою лінійку електромобілів у Європі, найдешевшою запропонованою моделлю був позашляховик Atto 3 вартістю 38 000 євро.

Кілька китайських брендів, таких як MG, Polestar і Nio, продають свої моделі на ключових європейських ринках за значно вищими цінами, ніж у себе на батьківщині, що стало приводом для розслідування президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Dacia Spring Extreme

Фон дер Ляєн звернулася до парламенту, наголосивши на напливі дешевших китайських електромобілів на світові ринки, які значною мірою субсидуються китайським урядом, що спотворює європейський ринок. Вона підкреслила, що це викривлення є неприйнятним як на їхньому ринку, так і за його межами.

Прикладами разючої різниці в ціні між електромобілями, імпортованими в Європу з Китаю, та їхньою первісною вартістю є BYD Dolphin, MG ZS, Zeekr X, Polestar 2, BMW iX3 та Nio ET7. Відмінності очевидні, наприклад, MG ZS продається за 31 310 євро в Німеччині порівняно з 15 600 євро в Китаї.

BYD Dolphin
BYD Dolphin

BMW iX3, наприклад, коштує 67 300 євро в Німеччині, але лише 51 800 євро в Китаї, що підкреслює значну різницю в цінах між ринками. Аналогічно, Nio ET7 продається в Німеччині за 69 900 євро без акумулятора, тоді як його ціна в Китаї з акумулятором становить 55 600 євро.

Ці цінові розриви підкреслюють значні розбіжності в ціноутворенні на електромобілі між цими регіонами.