Експерти розповіли основні відмінності між класами автомобілів: A, B, C, D, E, F

0 1 190

Сучасні легкові автомобілі прийнято класифікувати за двома основними «ознаками»: розмір і тип кузова.

Візьмемо до уваги європейську класифікацію за розміром

Формування Європейського союзу вимагало створення єдиної системи класифікації транспортних засобів. Основою класифікації є габарити транспортних засобів.

A-клас

«Особливо малий клас» автомобілів – включає в себе малогабаритні автомобілі ( «мікролітражки», «сіті-кари»), призначені для експлуатації в міських умовах. Довжина таких автомобілів, як правило, не перевищує 3,8 м, ширина не більше – 1,6 м.

B-клас

«Малий клас» автомобілів вельми популярний в Європі через оптимального поєднання «маневреності в міському потоці» і місткості. Габарити автомобілів «класу В»: довжина – 3,8 ~ 4,4 м, ширина 1,5 ~ 1,7 м.

C-клас

«Малий середній клас» автомобілів (він же – «гольф-клас», походження цього «літературного назви» просто – справа в тому, що типовий представник «класу C» це VW Golf, який вже кілька десятиліть є законодавцем мод в цьому класі) . Довжина автомобілів «C-класу» – 4,2 ~ 4,6 м, ширина – 1,6 ~ 1,75 м.

D-клас

«Середній клас» автомобілів – це авто для тих, хто часто робить довгі поїздки та потребує додаткового комфорті. У «клас D» входять автомобілі довжиною 4,6 ~ 4,8 м і шириною 1,7 ~ 1,8 м.

E-клас

«Вищий середній клас» автомобілів це щось на зразок «перехідного щабля» між автомобілями «середнього класу» і «представницькими авто». У зв’язку з тим, що ці автомобілі мають високий рівень комфорту і оснащення, їх так само називають «бізнес-клас». Довжина автомобілів «E-класу», як правило, укладається в рамки 4,8 ~ 5,0 м, а ширина понад 1,8 м.

F-клас

«Представницький клас» це «флагмани» модельного ряду автовиробників, які поєднують в собі максимальні: комфорт, потужність і оснащення (їх ще називають «автомобілі для пасажирів»). Довжина таких автомобілів, як правило, більше 5,0 метрів, а ширина – понад 1,8 м.

Дана система не ідеальна, оскільки існують автомобілі, які не можуть бути вписані в жодну з них. Тому з’явилися додаткові категорії:

S-клас – спортивні автомобілі – купе, кабріолети.
M-клас – мінівени, універсали.
J-клас –  кросовери, позашляховики.

Але зміни не були остаточними і з’явилися окремо категорії машин – пікапи і фургони. Така система досить умовно поділяє автомобілі на догоду ринковому сегменту.

Так само всі автомобілі, незалежно від «класу», прийнято розділяти на « бюджетні », « преміальні » і, вельми «розмитий» сегмент, «середнього цінового діапазону» (пояснювати за яким принципом відбувається «сегментування» – немає необхідності, це ясно з назви сегмента).

Отримайте -50 гривень на поліс ОСАГО за промокодом AVTOSOTA
Читайте Avtosota в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.