Ціни на пальне 23 січня: скільки коштує бензин, газ і дизель сьогодні

0 58

Розповідаємо, скільки сьогодні доведеться заплатити за 1 літр різних видів палива

Ціни на бензин, газ і дизель різняться залежно від заправки. Ми з’ясували, скільки сьогодні просять в Україні за різні види палива.

Середня ціна на бензин А-95+ на українських заправках – 51,30 грн за літр.

За паливо А-95 доведеться віддати 49,60 грн, а за А-92 – 48,65 грн.

Дизельне паливо сьогодні коштує 53,35 грн, а газ продають по 27,34 грн.

заправка

Найнижча ціна, яку просять на А-95 – 47,50 грн за літр. Вартість газу на заправках коливається від 26,48 грн до 28,17 грн.

За останній тиждень невелика динаміка спаду ціни зафіксована в дизельного пального та А-92. Ще 16 січня дизель можна було купити за 54,32 грн, а А-92 за 50,4 грн.

Раніше експерт розповів, наскільки економніше заливати бензин А-92 замість А-95.

Практично кожен автовласник прагне заощадити на експлуатації свого транспортного засобу. Зокрема, такого ефекту багато хто намагається досягти завдяки використанню того чи іншого бензину.

Існує думка, що бензин А-95 економічніший, ніж А-92. Крім того, паливо з вищим октановим числом нібито здатне забезпечити максимальну продуктивність двигуна.

Чи це так насправді?

Паливо, яке сьогодні продається на заправках, відрізняється екологічністю, а його октанове число підвищується за рахунок додавання метилтретбутилового ефіру (МТБЕ).

Цей компонент, крім високого октанового числа, ще й відрізняється своєю нетоксичністю. Наявність у загальному об’ємі бензину приблизно 10-15% МТБЕ додає паливу приблизно 6-12 одиниць октанового числа.

Мінусом МТБЕ є лише його леткість, через що компонент просто випарується з бензину у спеку. Більш того, автомобіль, який простояв без руху протягом 1-2 тижнів, значно втратить у своїй потужності.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь