Експерт розповів, наскільки економніше заливати бензин А-92 замість А-95

заправка ціна палива в Україні

Практично кожен автовласник прагне заощадити на експлуатації свого транспортного засобу. Зокрема, такого ефекту багато хто намагається досягти завдяки використанню того чи іншого бензину.

Існує думка, що бензин А-95 економічніший, ніж А-92. Крім того, паливо з вищим октановим числом нібито здатне забезпечити максимальну продуктивність двигуна.

Чи це так насправді?

Паливо, яке сьогодні продається на заправках, відрізняється екологічністю, а його октанове число підвищується за рахунок додавання метилтретбутилового ефіру (МТБЕ).

Цей компонент, крім високого октанового числа, ще й відрізняється своєю нетоксичністю. Наявність у загальному об’ємі бензину приблизно 10-15% МТБЕ додає паливу приблизно 6-12 одиниць октанового числа.

Мінусом МТБЕ є лише його леткість, через що компонент просто випарується з бензину у спеку. Більш того, автомобіль, який простояв без руху протягом 1-2 тижнів, значно втратить у своїй потужності.

Вищезгадане свідчить про те, що паливо А-95 не дасть відчутного збільшення до потужності двигуна, а також не забезпечить економічність.

Звичайно, заливати в бак можна як А-92, так і А-95, але чи варто переплачувати?

Наприклад, для Renault Arkana з 1,3 літровим двигуном, що видає 150 к. с., рекомендовано бензин А-95, тоді як А-92 задовольняє норми Євро5.

Двигун зазначеного автомобіля здатний працювати на 92-му при ступені стиснення 10,6 до 1. При цьому на 95-му бензині агрегат не зможе видати високі динамічні показники та не дозволить економити на паливі.

Винятком є ​​двигуни, не призначені для роботи на низькооктановому паливі через високі показники ступеня стиснення. Наприклад, таким двигуном є агрегат Скайактив, встановлений на автомобілях Mazda.

Ступінь стиснення в цьому випадку становить 14, через що в машину краще заливати бензин не менше А-95. Якщо ж постійно використовувати 92-ий, незабаром почнеться детонація під час роботи під навантаженням.

Причому компенсувати різницю в октановому числі шляхом зміни кута випередження запалення не вдасться. Також автовласник зіткнеться із проблемою виходу з ладу каталітичного нейтралізатора.

Щоб уникнути вищевказаних проблем, необхідно заливати в бак автомобіля лише те паливо, про яке зазначено в інструкції з експлуатації.

Так, якщо в інструкції зазначено два типи бензину, а саме 92 та 95, то можна сміливо заливати обидва види палива. Причому не завжди використання 92-го призведе до значної втрати потужності двигуна.

Можливо, динаміка і постраждає, але водій цього може не помітити. Якщо автовиробник рекомендує заливати в бак транспортного засобу бензин з октановим числом не менше 95, то не варто експериментувати і економити на паливі.

Така практика лише нашкодить основним вузлам та агрегатам транспортного засобу. Як правило, високооктанового палива потребують двигуни з високим ступенем стиснення.

Зокрема, вище 10. Використання в такому разі бензину А-92 призведе до серйозної поломки агрегату, ремонт двигуна не є дешевим заходом.

ремонт авто сто

Також варто зазначити, що у разі знаходження автомобіля на гарантійному обслуговуванні, тим більше не варто експериментувати з покупкою палива, не рекомендованого виробником.

Якщо двигун вийде з ладу, а під час його ремонту дилер зрозуміє, що агрегат працював на паливі, що не підходить для нього, то автомобіль відразу ж “злетить” з гарантії.

Тоді автовласнику доведеться самостійно займатися ремонтом вузла з усіма наслідками. Насправді, це може призвести до серйозних проблем.

Наприклад, автовласник може не знайти фахівця, який знається на моторі його транспортного засобу. Також можуть виникнути проблеми із запчастинами.

Зокрема, оригінальних комплектуючих може не бути у продажу, і тоді доведеться їх шукати за кордоном.

У крайньому випадку доведеться купувати аналоги, що теж не зовсім добре. Адже невідомо скільки проробить деталь, виготовлена ​​не спеціалізованим заводом.