В Україні змінилися правила реєстрації авто: названо алгоритм дій та вартість процедури

Дія

Експертне дослідження авто стає обов’язковим – його потрібно проходити перед реєстрацією транспорту. Як записатися на процедуру та скільки вона коштує?

З 14 грудня в Україні змінилися правила реєстрації або перереєстрації автомобілів. Тепер перед тим, як звертатися до сервісного центру МВС, необхідно буде обов’язково проходити експертне дослідження авто. Про це повідомляє Інститут досліджень авторинку (ІДА).

Записатися на дослідження можна через електронну чергу. Головний сервісний центр МВС повідомляє, що до черги можна потрапити, отримавши талон в будь-якому центрі через термінали, або на сайті.

В Україні зміниться процедура реєстрації автомобілів: водіям пояснили нові правила

Під час процедури дослідження експерт перевіряє справжність номера кузова або рами (VIN-код), номер двигуна, відповідність даних до вказаних у реєстраційних документах та справжність останніх, а також звіряє інформацію з базами даних.

За даними ІДА, ціна на експертне дослідження становитиме близько 417 грн: 303,67 грн – за загальний огляд авто та 113,27 грн – за дослідження двигуна.

МВС графік роботи

Після процедури експерти видають електронний висновок на машину, що діє 10 днів. З цим висновком власник звертається до сервісного центру МВС, де процедура триватиме близько 20 хвилин, або ж здійснює перереєстрацію онлайн в “Дії”.

В Україні хочуть збільшити ціни на водійські посвідчення та реєстрацію авто

Експертне дослідження можна пройти навіть в одному населеному пункті, а реєстраційні дії – в іншому. Висновок Експертної служби МВС діятиме 10 днів. Залишається також опція в один день отримати обидві послуги – пройти дослідження і так само там провести реєстраційні дії, це не є заборонено.

– сказав начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Нагадаємо, що у грудні через “Дію” можна буде замовляти експертне дослідження авто та номерні знаки.