В Україні хочуть збільшити ціни на водійські посвідчення та реєстрацію авто

0 209

Вартість адмінпослуг хочуть прив’язати до рівня прожиткового мінімуму. Отримання посвідчення водія та реєстрація авто будуть коштувати близько 800 гривень у разі ухвалення закону.

Народні депутати подали до Верховної Ради законопроект №8193, який пропонує збільшити граничну вартість адміністративних послуг, пов’язаних з оформленням транспортних засобів та допуском до їх керування. Відповідні ціни у сервісних центрах МВС пропонують прив’язати до рівня прожиткового мінімуму.

У проекті встановлюються коефіцієнти, з яких розраховується вартість послуг.

З огляду на те, що розмір прожиткового мінімуму у 2023 році буде встановлено на рівні 2684 грн, ціни на послуги можуть бути такими:

  • держреєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортного засобу (ТЗ) – 0,3 розміру прожиткового мінімуму (805,2 грн);
  • оформлення та видача тимчасового реєстраційного талону на транспортні засоби – 0,2 (536,8 грн);
  • тимчасова реєстрація (облік) ТЗ – 0,3 (805,2 грн);
  • оформлення та видача посвідчення водія – 0,3 (805,2 грн);
  • обмін посвідчення водія – 0,15 (402,6 грн);
  • обмін посвідчення водія іноземної держави – 0,3 (805,2 грн);
  • повернення посвідчення водія особам, позбавленим права на керування ТЗ – 0,3 (805,2 грн);
  • оформлення та видача міжнародного посвідчення водія – 0,1 (268,4 грн);
  • прийняття теоретичного іспиту – 0,15 (402,6 грн);
  • прийняття практичного іспиту – 0,2 (536,8 грн).

посвідчення водія

При цьому від адмінзбору буде звільнено осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій. Зазначені категорії громадян повинні будуть сплачувати лише за бланки.

У пояснювальній записці йдеться, що витрати на організацію надання відповідних адміністративних послуг зростають щорічно через збільшення витрат на оплату праці, подорожчання вартості матеріалів та ресурсів, здорожчання утримання інфраструктури.

Загалом суми складових витрат за останні роки збільшилися більш ніж на 300%, у зв’язку з чим вартість надання адміністративних послуг не компенсує витрати на їхнє надання, що призводить до видатків з бюджету, а не до його наповнення.

– кажуть автори.

Зі свого боку в Інституті досліджень авторинку знайшли недоліки ініціативи. Зокрема, незрозуміло, як від вартості адмінпослуги відняти вартість бланка, що не видається. Також залишається неясним, як розрахувати вартість адмінпослуги, якщо номерні знаки власники купуватимуть окремо.

Auto.ria зазначає, що у разі ухвалення закону максимальна вартість перереєстрації автомобіля складе близько 800 грн без урахування експертного дослідження, що майже дорівнює фіксованому тарифу у розмірі 830 грн, який зараз діє. Натомість зростуть тарифи на послуги, пов’язані з видачею посвідчення водія – з нинішніх 269-295 грн до 400-800 грн. Витрати на складання іспитів підвищаться з 25 грн до 940 грн (за “теорію” та “практику” разом).

Загалом закон може запрацювати не раніше червня 2023 року, оскільки набуде чинності за півроку після ухвалення.

Раніше повідомлялося, що депутати пропонують запровадити нові штрафи для пішоходів.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь