Українцям стало легше отримати посвідчення водія в Польщі

Польща

Тепер замість однієї філії ДП “Документ” у Польщі працює одразу три.

Через кілька тижнів після початку війни у ​​Польщі відкрили першу філію ДП “Документ”. Ця організація займається обміном та відновленням прав водіїв українців, які у великій кількості виїхали після початку війни до сусідніх країн. Водночас, одна філія не могла покрити потреби всіх українців, які зараз перебувають у Польщі.

У зв’язку з цим, нещодавно крім філії ДП “Документ” у Варшаві, відкрилася ще філія у Гданську та Кракові. Безпосередньо в день відкриття послуг центрів скористалися відразу кілька людей.

У ДСЦ МВС нагадали, що здійснити обмін посвідчення водія можна у разі:

  • зміни анкетних даних водія;
  • закінчення строку дії;
  • ушкодження посвідчення водія;

Запис на обмін посвідчення водія проходить або через онлайн запис або в порядку черги в самому центрі (потрібно отримати талончик з порядковим номером на вході).

права в Польщі

На даний момент у Польщі працює три центри ДП “Документ”, де українці можуть обміняти або відновити посвідчення водія:

  • Краків, 31-154, Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego (ТЦ Galeria Krakowska);
  • Варшава, 02-222, Єрусалимська алея, 179 (ТРЦ “Blue City”);
  • Гданськ, 80-809, Cienista, 30, (ТЦ Kaufland – Galeria Chełm).

Раніше повідомлялося, що українські “євробляхи” у Польщі можна легально використовувати лише півроку після ввезення. Потім авто необхідно розмитнити, що є вкрай невигідним варіантом.

До Польщі через війну виїхали близько 600 тис. українців зі своїми автомобілями на вітчизняній реєстрації. За шість місяців після ввезення такі машини потрібно або розмитнити, або вивезти за межі Євросоюзу, повідомляє Інститут досліджень авторинку (ІДА).

Термін у півроку переривається та починається знову, якщо власник авто виїжджає за межі ЄС і повертається – за аналогією з “євробляхами” в Україні.