Стало відомо, чому понад півмільйона українських автомобілів в Польщі можуть стати нелегальними

0 84 363

Українські “євробляхи” у Польщі можна легально використовувати лише півроку після ввезення. Потім авто необхідно розмитнити, що є вкрай невигідним варіантом

До Польщі через війну виїхали близько 600 тис. українців зі своїми автомобілями на вітчизняній реєстрації. За шість місяців після ввезення такі машини потрібно або розмитнити, або вивезти за межі Євросоюзу, повідомляє Інститут досліджень авторинку (ІДА).

Термін у півроку переривається та починається знову, якщо власник авто виїжджає за межі ЄС і повертається – за аналогією з “євробляхами” в Україні.

Оскільки більшість українців в’їхали до ЄС у перші місяці повномасштабної війни, період легального використання автомобіля добігає кінця або вже завершився. Тож власники транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, мають вирішити, що робити далі: вивезти авто за межі ЄС або поставити там на облік.

– кажуть аналітики.

Водночас розмитнювати авто з України в Польщі у більшості випадків невигідно: крім більш низької ринкової ціни на аналогічні моделі, потрібно сплатити мито, акциз, ПДВ. Це все сягає 50% від вартості машини.

кордон

Крім того, продати авто на українських номерах в ЄС заборонено митним законодавством. Навіть якщо українець продає авто українцю, за це передбачено штраф.

Рішенням може бути віддалене переоформлення машин за допомогою мобільних сервісних центрів за кордоном, запуск яких було нещодавно анонсовано МВС.

Також вже від середини грудня має запрацювати послуга з продажу та перереєстрації автомобілів у мобільному додатку “Дія”. Машину можна буде продати онлайн – укласти електронний договір купівлі-продажу, підписати його електронним ключем та отримати електронне свідоцтво про реєстрацію.

Однак в ІДА зазначають, що для реалізації таких варіантів влада Польщі має дозволити продавати тимчасово ввезені авто. Альтернативою могла б стати тимчасова реєстрація за аналогією з гуманітарним транспортом в Україні.


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь