Названо найнадійніші автомобільні бренди на американському ринку

Chevrolet Trax

США очолили рейтинг надійності автомобілів JD Power у 2022 році.

Якість легкових автомобілів з роками стає дедалі нижчою, але якщо порівнювати електрокари та звичайні машини з ДВЗ, то останні ламаються набагато рідше за свої «батарейні» аналоги. Таких висновків дійшли експерти аналітичного агентства JD Power.

Як показало опитування 84 тисяч автовласників (кожен з них розповідав про проблеми з автівкою за останній календарний рік), найякісніші та надійніші машини зараз випускає Buick – на кожні 100 автомобілів цього американського бренду припадає «всього» 139 поломок.

Другий і третій рядки теж дісталися американцям – їх зайняли марки Dodge і Chevrolet. А четвертим із результатом 156 поломок на 100 машин виявився корейський Genesis, який випередив Audi, BMW, Mercedes-Benz, Volvo та інших преміальних конкурентів.

Серед аутсайдерів за підсумками 2021 року виявилися моделі Chrysler (265/100), Volvo (256/100), Maserati (255/100), Audi (239/100) та Volkswagen (230/100), а найгірший результат з усіх показав шведсько-китайський бренд Polestar – на кожні 100 його електрокарів припадає 328 технічних неполадок.

Chevrolet Corvette
Chevrolet Corvette

У модельному рейтингу найнадійнішим визнаний спорткар Chevrolet Corvette (101 поломка на 100 машин).

Варто відзначити, що середня кількість проблем у сучасних машин зросла. За підрахунками експертів, у 2021 році вона досягла рекордних 180 штук, причому масові автомобілі виявилися якіснішими за преміальні — 175 проблем проти 196-ти.

Загальне зниження якості легковиків у JDPower пояснюють кризою в автомобільній галузі, дефіцитом комплектуючих та масовими скороченнями персоналу на автозаводах.

Що стосується безпосередньо електрокарів, то їхній показник якості виявився суттєво нижчим, ніж у машин із ДВЗ — аж 240 поломок на «сотню». За однією з версій, це пов’язано з технічною складністю автомобілів на електротязі, які удосконалюються.

Раніше повідомлялося про кілька автомобілів, які з незрозумілих причин на вторинному ринку України вважають проблемними. Насправді, ці автівки зовсім не відрізняються від інших марок, а часто бувають на порядок краще за інших. Що ж це за машини?