Новий флагман Volvo: презентовано електричний кросовер Volvo EX90

0 109

Компанія Volvo представила новий флагманський електричний кросовер EX90.

Компанія Volvo показала свій флагманський кросовер на електричній платформі. Довгоочікуваний Volvo EX90 став найбезпечнішою моделлю шведського бренду за всю історію і знаменує початок повністю електричної ери для бренду Volvo.

Чим манить новинка бренду Volvo?

EX90 є семимісним сімейним повністю електричним кросовером, який частково замінює свого бензинового родича XC90. Його виробництво в США розпочнеться вже наступного року, а потім Volvo планує налагодити випуск кросу і в Китаї.

Volvo EX90

Новий Volvo побудований на свіжій електричній платформі із запасом ходу до 600 км за циклом WLTP та здатністю зарядитися від 10 до 80% всього за 30 хвилин. Кросовер представлений у повнопривідному виконанні з двома двигунами (по одному на кожну вісь). Сукупна потужність 408 к. с. в “базі” або 517 к. с. та 910 Нм крутного моменту в топовій версії і живиться від акумулятора на 111 кВт-год.

Volvo EX90 став першою моделлю шведського бренду з технологією двонаправленої зарядки, яка дозволяє використовувати автомобільний акумулятор як джерело енергії, наприклад, для інших електричних пристроїв і навіть іншого електрокара Volvo.

Виробник наголошує, що EX90 виготовлений з використанням перероблених матеріалів. Так він містить приблизно 15% переробленої сталі та 25% переробленого алюмінію. А вага всіх деталей, виготовлених із переробленого пластику та матеріалів на біологічній основі, становить 48 кг, що відповідає приблизно 15% всього пластику, що використовується в автомобілі.

У зовнішності Volvo EX90 простежуються знайомі шанувальникам шведського бренду риси, але при цьому кросовер позбавлений традиційної радіаторної решітки, а головна Т-подібна оптика, ймовірно, була натхнена електрокаром Polestar 3, з яким новий кросовер ділить одну платформу SPA2.

Інтер’єр Volvo EX90

Інтер’єр кросовера виконаний у стриманому скандинавському стилі. У салоні встановлена ​​цифрова панель приладів і 14,5-дюймовий дисплей у вертикальній орієнтації для управління мультимедійними можливостями автомобіля. На кермі замість фізичних встановлені сенсорні кнопки.

Ще одна особливість Volvo EX90 – встановлений на даху LiDAR-сканер, який разом з іншими датчиками забезпечує кросоверу високий рівень безпеки. У порівнянні з Volvo XC90, нова модель здатна знизити ризик серйозних ДТП на 20%. Volvo EX90 має систему автоматичного гальмування, контролю розмітки та сліпих зон, а також електроніка здатна розпізнавати стан водія, визначаючи рівень його втоми.

Вартість Volvo EX90 на деяких ринках вже відома. Так, у Німеччині кросовер у комплектації Ultra потужністю 408 к.с. пропонується за ціною 105 550 євро. Більш продуктивна версія на 517 к. с. оцінюється вже в 110650 євро.

Раніше стало відомо, що Volvo впровадить у новий кросовер новітню функцію безпеки.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь