В Україні прогнозують у найближчі тижні здорожчання бензину та дизелю

0 1 629

Провідні експерти енергетичного ринку України прогнозують у найближчі тижні здорожчання бензину та дизелю. Що ж до автогазу – тут навпаки намічається поступовий спад у ціні.

Впродовж кількох тижнів паливна цінова політика залишалася відносно стабільною. Проте, схоже що найближчим часом ціна на дизель таки підвищиться. Власники ж авто, що їздять на газовому паливі, наразі можуть не турбуватися. Тренд на підвищення ціни їх скоріш за все омине.

Як повідомив один з провідних експертів паливного ринку України Геннадій Рябцев, найближчим часом подорожчає саме імпортне пальне, зокрема бензин, а також зимове дизельне паливо. Гуртова ціна на них зросла приблизно на 2-4%. Тим не менше, попри зростання курсу долара, кінцевому споживачу паливо поки що дістається за ту саму ціну.

Такий ріст цін спричинений насамперед подорожчанням нафти. У листопаді її вартість збільшилася у порівнянні із попереднім місяцем з 36 до 45 доларів за барель, тобто фактично на 20%. Така тенденція із часом неодмінно вплине і на роздрібні ціни окремих нафтопродуктів.

На думку аналітика Артема Куюна, на газовому ринку навпаки відбувається перенасичення. Власне ця обставина може провокувати із часом зниження вартості скрапленого газу. Тобто ситуація діаметрально протилежна. Зокрема, мережі газових заправок змушені тепер продавати свої запаси за нижчими цінами. Тобто такі компанії не отримують очікуваного доходу від придбаної за старою ціною сировини.

Заправка автомобіля

На щастя за експертними прогнозами найближчий тиждень не загрожує нам зростанням тарифу на бензин. Що ж до літнього дизелю, то його можуть розпродавати навіть за зниженою ціною. Значно вплинути на ціни може й курс гривні. Девальвація національної валюти може сильно змінити розстановку сил на паливному ринку України.

Резюмуючи усе сказане, можна зробити висновок, що загальне здорожчання пального, зокрема бензину та дизелю, відбудеться лише при довготерміновому зростанні вартості нафти. Якщо ж тренд на її подорожчання втримається щонайменше два тижні, а тариф на барель з 45 зросте до 55 доларів і вище, тоді роздрібна ціна пального в Україні зміниться приблизно на 1 гривню.

В той самий час газовий тариф має низхідний напрямок. Низка мереж газових автозаправок вже знизила роздрібну ціну. Отож найближчий тиждень принесе спад ціни на автогаз до 10-15 коп. за літр.

Чорна п’ятниця пройшла, а подарунки від порталу Avtosota тільки розпочинаються.

Ціни ростуть, а ми роздаємо пальне безкоштовно і проводимо розіграш 100 л. (дизель/бензин – обере сам переможець).

Умови конкурсу неймовірно прості, з Вас:

1. підписка на сторінку порталу в Google Новинах,

2. підписка на сторінку порталу Facebook,

3. залишіть свою реальну електронну адресу в Google Forms – саме по e-mail будемо визначати переможця.

Переможця конкурсу визначимо рандомно 31 грудня о 15.00 (через сервіс random.org).

Успіхів!

Читайте Avtosota в Google Новинах

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.