Tesla та Nissan захоплюють ринок електрокарів України. Незабаром електромобілі стануть ще доступнішими

0 2 295

Вже недалекі ті часи, коли електромобілі зрівняються у ціні з авто на двигунах внутрішнього згорання. Як повідомляють експерти, це станеться не пізніше 2024 року.

Таке здешевшання транспортних засобів нового покоління буде пов’язано у першу чергу зі зниженням вартості акумуляторів. На даний момент саме ціна виробництва таких акумуляторів і є тією причиною, що гальмує перекваліфікацію виробників автівок на створення електромобілів. Так у 2022 році дослідниками сфери автовиробництва очікується зниження ціни до 100 дол. за 1 кВт/год.

Такий розвиток подій виведе у беззаперечні лідери автобренди, що роблять ставку на електрокари. Відтак у лідерах можуть опинитися такі марки, як Volkswagen та Tesla. Адже вони вже спрямували велику частку власних коштів на виробництво електричних авто. Такими темпами у 2025 авторинок зміниться до невпізнаваності, а кожен 5-й придбаний автомобіль буде електричним.

З кожним роком люди все охочіше купуватимуть саме електромобілі. Адже вже зараз із 11 млн проданих у країнах Європи авто 1 млн становлять електромобілі та гібриди.

Заправка автомобіля

В Україні стає все більше електрокарів

Що ж до України, то у нас також помічається значний приріст електрокарів в останні роки. До прикладу, за останні 5 років цей показник сягнув 25 тис. електроавтівок.

Все більше електрокарів в Україні отримують зелені номерні знаки, що є ознакою екологічності транспорту. У країнах ЄС номери із зеленим шрифтом дають ряд переваг власнику авто, як то безкоштовні паркувальні місця, або ж дозвіл для в’їзду на території, де заборонено знаходитися автомобілям із двигунами внутрішнього згорання.

Серед електроавтівок за поширенням в Україні лідером є Nissan – 39% охоплення ринку. Другу сходинку по праву займає Tesla (30% ринку), що подвоїла продажі своїх авто в Україні в порівнянні із 2019 роком.

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Проте деякі вітчизняні автомобілісти все ще не готові віддати перевагу електрокарам. Здебільшого їх непокоїть надто малий ресурс заряду батареї, якого не вистачає на великі відстані, а також висока ціна.

Термін роботи електроакумулятора зазвичай складає від 5 до 8 років. А його ремонт чи заміна буде коштувати власнику ледь не цілої вартості самого електрокару.

Підписуйтесь (тисніть зірочку) і читайте нас в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.