В Україні хочуть скасувати ПДВ на ввезення в країну електричних автомобілів

0 667

В рамках автомобільної стратегії метою якої є підтримка використання екологічного автотранспорту урядом України планується повністю замінити нинішній громадській транспорт на електричний, а також створити для нього відповідну обслуговуючу інфраструктуру.

Саме про це було повідомлено 19 листопада Міністром інфраструктури України. Це відбулося на форумі який був проведений Міністерством клімату та довкілля Польщі. Участь у Global e-Mobility Forum взяли і представники інших європейських країн.

Владислав Криклій повідомив, що Україна повністю підтримує використання а також заміну всіх видів транспорту. А також міністр уточнив, що всі зміни заплановані до 2030 року. А саме, в українських містах будуть замінені автопарки і буде створена спеціальна зарядна інфраструктура для них.

Україна зацікавлена у цьому, тому уже сьогодні співпрацює з міжнародними організаціями щодо даного питання. Спільними силами Міністерства та бізнесу була розроблена стратегія розвитку у сфері автомобільної промисловості країни. Вона передбачає стимулювання вітчизняного виробництва електричних карів з урахуванням популяризації приватного та громадського електричного транспорту.

Електрокар

Міністр підтримує і вже запропонував ідею скасування виплати ПДВ на ввезення в Україну електричних автомобілів. Криклій доклав досить багато зусиль щодо реалізації даного питання. Відомством також було ініційовано розроблення активних змін державних будівельних норм, щодо розміщення та розташування електричних заправок на дорогах.

На сьогоднішній день в країні налічується понад 25 тисяч електрокарів та гібридів, а також 9 тисяч пунктів спеціалізованих станцій де є можливість зарядити дані автомобілі. Міністр планує внести зміни до ДБН щодо забудови і планування територій. Такі ділянки можна буде використовувати для будівництва електрозярядних станцій по всій територій доріг загального користування.

Нещодавно, а саме 9 вересня на засіданні Урядом вже був підписаний закон який передбачає зміни у сфері громадського транспорту. Сама там є чітко зазначені такі терміни як «електричний транспорт», «електробус», «станція зарядки».

Підписуйтесь (тисніть зірочку) і читайте нас в Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.