В мережі показали фото Orient Buckboard – першого в світі дерев’яного автомобіля

Orient Buckboard
0 213

Багато тисяч років світ міг проіснувати без автомобіля. Люди використовували звичайні вози, які допомагали пересуватися на віддалені території та перевозити речі. Коли пройшла новина про те, що фахівці винайшли перший у світі автомобіль, весь світ здригнувся – наступила нова епоха.

На самому початку етапу автомобілебудування відрізнити машину від звичайної підводи можна було за деякими ознаками. По-перше, автомобіль не доповнювався кіньми. По-друге, в процесі руху можна було почути дивні звуки, оскільки двигун працював дуже голосно. Тоді його порівнювали зі цвіркотінням коника. По всіх інших параметрах гужовий транспорт і перший автомобіль мали небагато відмінностей.

В мережі показали фото, на яких можна побачити, як виглядає перший дерев’яний автомобіль.

Саморобна коляска має назву Orient Buckboard, побудували її ще в 1903 році.

Незважаючи на такий великий вік, до сучасних днів вона збереглася у відмінному стані. Це справжня капсула часу. Автомобіль можна назвати символом того періоду, коли машини ще не вважалися повноцінним засобом для пересування. Такий транспорт був просто іграшкою в руках багатих людей.

Orient Buckboard
Orient Buckboard

Коли подивишся на фотографії автівки, задаєшся питанням – що тут взагалі може зламатися? Все під рукою, до всього можна дотягнутися і відремонтувати – примітивна конструкція, з якою може впоратися навіть школяр. Однак, все не так просто, як здається. Оскільки матеріали, які застосовувалися при виготовленні були недосконалими, а конструкція силової установки була далека від ідеалу, доводилося дуже часто регулювати механізми і обслуговувати їх. Уже тоді світ зіткнувся з великою проблемою – перший автомобіль дуже часто виходив з ладу.

Незважаючи на це, виробники продовжували вести боротьбу за ринок і з усіх боків намагалися вихваляти свої проекти. Випуском Orient Buckboard займалася компанія з Уолтемі Waltham Manufacturing.

Orient Buckboard

У всіх рекламних листах було зазначено, що Orient є найпростішим і легким в світі автомобілем.

Його вартість становила 500 доларів. Це пристойна сума для того часу. І навіть за таку ціну виробник застосовував тут румпель, як на човні, а не кермо. Для того, щоб власник міг управляти транспортом, були передбачені 2 педалі. Одна з них навіть мала сектор фіксації. Можливо, це було гальмо. Немає точної інформації, яка педаль за що відповідала. Але є припущення, що друга являла собою зчеплення. Збоку сидіння було 2 ручки. Знову ж, за неофіційними відомостями, перша могла бути газом, а інша ручним гальмом.

Orient Buckboard

У ті часи ще не існувало ніякого стандарту компонування органів управління. Тому кожен виробник самостійно вирішував, де і що поставити. До речі, автомобіль, який зберігся до наших днів, має гумовий килимок – йому вже більше 100 років, але він все ще живий.

Рама з дерева. Силова установка машини розташована в задній частині. В її ролі виступає 1-циліндровий двигун з повітряним охолодженням, потужність якого досягає 4 к.с. Він зводиться за допомогою ручки, яка розташована збоку. Коробки передач тут не передбачено, гальмо стрічкове – воно тут одне, розташоване в задній частині.

Orient Buckboard

Відомо, що випускалася ця чудо-машина в період з 1902 по 1908 рік. В якості додаткової опції пропонували примусове охолодження двигуна, невеликий відсік для зберігання речей, тент і ліхтарі. Даний пакет доповнень коштував 140 доларів.

Підсумок. Orient Buckboard – перший дерев’яний автомобіль, який випускався з 1902 року. Уже тоді виробник пропонував клієнтам додаткові опції і заявляв, що його машина є найпростішою і легкою у всьому світі.

Підписуйтесь на нас в Google News, який доставить цікаві новини прямо в смартфон

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.