Greenpeace визнав, що дизельні та бензинові автівки продукують менше СО2 ніж сільськогосподарські тварини

0 1 167

Не тільки машини піддаються цензурі. Екологічна організація Greenpeace попереджає, що тваринництво в Європейському Союзі також шкідливе для навколишнього середовища.

Що стосується викидів парникових газів тваринництвом, то їх рівень навіть більший, ніж усі пасажирських автівок та мікроавтобусів на європейських дорогах.

  • 704 мільйони тон СО2 – це річний викид тваринництва, в тому числі виробництво кормів

  • На всі пасажирські автівки та мікроавтобуси, що їдуть дорогами ЄС, припадає близько 656 мільйонів тон CO2 на рік.

Екологів цікавлять не лише гази з вихлопної труби сучасного автомобіля. Те, що виходить із сільськогосподарських тварин, також потрапляло під мікроскоп. Виявляється, викиди парникових газів, пов’язані з тваринництвом у Європі, шкідливіші для навколишнього середовища, ніж сучасні автомобільні перевезення (пасажирські автомобілі та фургони).

“Грінпіс” наводить не лише власні розрахунки, але також дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ООН) та інші рецензовані дослідження. За підрахунками, тварини, вирощені на європейських фермах, щорічно викидають до 502 мільйонів тонн CO2. Але це ще не кінець.

Викиди збільшуються після врахування даних про виробництво кормів та пов’язані з цим процеси вирубки лісів (для нових сільськогосподарських культур) та використання самих сільськогосподарських угідь. Тоді щороку ми маємо враховувати еквівалент до 704 мільйонів тон СО2 на рік (проблема, пов’язана з виробництвом самої худоби, вже була застережена ООН кілька років тому у звіті «Довга тінь худоби»).

gazi

Чи багато це – щорічно 704 мільйони тон СО2?

Грінпіс вказує кілька прикладів для порівняння. Усі пасажирські та вантажні машини на дорогах ЄС складають близько 656 мільйонів тонн викидів на рік. Чеська Республіка, Польща, Словаччина та Угорщина, взяті разом, є результатом 647 мільйонів тонн (звіт вказує так звані всі сектори, тобто не тільки промисловість). Була вказана навіть електростанція в Белхатуві, найбільшому забруднювачі в Європі (у рейтингу Європейської федерації транспорту та навколишнього середовища – AISBL), з результатом 38 мільйонів тонн СО2 на рік.

Новий звіт не означає, що організація закрила очі на автомобільну промисловість. Представляючи план декарбонізації європейського транспорту у вересні, було наголошено на необхідності повної заборони на двигуни внутрішнього згоряння до 2040 року.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.