Унікальний маслкар Dodge Superbird 60-х років виставили на аукціон

Dodge Superbird
0 320

До кінця 1960-х американські маслкари досягли неймовірних висот в характеристиках і стилі. Plymouth Superbird 1970 року є яскравим прикладом зусиль дизайнерів і конструкторів США того часу.

Нещодавно відреставрований автомобіль виставлений на аукціон за початковою ціною в 105 000 доларів.

Superbird став продуктом суперництва між Chrysler і Ford за домінування в NASCAR. В кінці 1960-х років обидва автовиробники зрозуміли, що аеродинаміка може дати перевагу на трасі. Вже в 1969 році з’явилися близнюки Dodge Charger 500 і Ford Torino Talladega / Mercury Cyclone Spoiler II – це були злегка модифіковані версії існуючих моделей.

Dodge Superbird
Dodge Superbird

У вересні 1969 року Dodge підвищив ставки, випустивши Charger Daytona, який відрізнявся масивним заднім антикрилом і загостреним носом. Доповнення виглядали карикатурно, але вони працювали: при першій появі в кваліфікації Daytona розігналася до 199 миль на годину, що приблизно на 20 миль в годину швидше, ніж попередній рекорд Charger NASCAR.

Правила NASCAR того часу також вимагали, щоб Dodge продавав дорожні автомобілі, оснащені такими ж аеродинамічними доповненнями. Це призвело до появи в 1970 році партії Superbird, мала таку ж носову частину і заднє крило, що і Daytona. За єдиний модельний рік було вироблено всього 1 935 автомобілів.

Dodge Superbird

Спорткар оснащений 4-ступінчастою механічною коробкою передач і V8 значного обсягу – 7,2 літра. Пропонована модель недавно відреставрована і з моменту відновлення проїхала всього 20 миль. Згідно з даними аукціону, на одометрі машини значиться число 39 309 миль.

Хочете -50 гривень на поліс ОСАГО? Переходьте - СЮДИ і вводьте промокод AVTOSOTA
Також, читайте Avtosota в - Google News

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.