В Україні змінилася процедура обов’язкового техогляду автомобілів

0 1 460

Цифрова трансформація технічного контролю транспортних засобів в Україні

Україна зробила значні кроки у модернізації процесу перевірки транспортних засобів, цифровізувавши процедуру технічного контролю. Тепер інформацію про перевірки та їх результати можна отримати онлайн, що спрощує процес для власників транспортних засобів.

Покращення у процесі технічного контролю транспортних засобів в Україні включають запуск онлайн-функціоналу для перевірки протоколів технічного контролю. Про це оголосив Павло Сорока, начальник відділу організації технічного контролю транспортних засобів Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ. Деталі були опубліковані на офіційному вебсайті установи.

Новий онлайн-сервіс для перевірки транспортних засобів

Нововведений сервіс дозволяє користувачам перевіряти наявність та дійсність електронного протоколу технічного контролю. Користувачі можуть отримати інформацію про дату проведення процедури, її дійсність, показання одометра транспортного засобу та суб’єкта, що проводив перевірку. Ця цифрова зміна має на меті підвищити прозорість та легкість доступу до інформації для власників транспортних засобів.

З вересня 2023 року протоколи технічного контролю в Україні стали електронними. Ці протоколи містять всю необхідну інформацію про перевірку транспортного засобу та її результати, забезпечуючи доступність усіх необхідних даних онлайн.

Кому обов’язково проходити технічні огляди?

Варто зазначити, що наразі технічні огляди в Україні не є обов’язковими для всіх транспортних засобів. Однак, певні категорії транспортних засобів зобов’язані регулярно проходити огляди. До них належать усі вантажні автомобілі та транспортні засоби, що використовуються для регулярних пасажирських перевезень. Ці огляди проводяться на сертифікованих сервісних станціях.

Частота технічних оглядів в Україні

  1. Легкові автомобілі старше 2 років (використовуються в таксі) – раз на рік
  2. Вантажні автомобілі старше 1 року – раз на рік
  3. Вантажні та пасажирські транспортні засоби масою до 3,5 тонн і старше 2 років – раз на 2 роки
  4. Автобуси, що експлуатуються більше 2 років – раз на 6 місяців
  5. Колісні трактори, що експлуатуються більше 2 років – раз на 2 роки
  6. Спеціальні транспортні засоби – раз на рік
  7. Колісні транспортні засоби, що використовуються для перевезення небезпечних, токсичних або легкозаймистих вантажів – перший огляд через 1 рік від дати виготовлення, потім кожні 6 місяців

Майбутні плани щодо обов’язкових оглядів

Існують плани повернути обов’язкові технічні огляди для всіх автомобілів в Україні. Однак, це буде реалізовано лише після завершення воєнного стану. Ця майбутня вимога має на меті забезпечити, щоб усі транспортні засоби на дорогах відповідали стандартам безпеки та екологічним нормам, тим самим підвищуючи загальну безпеку на дорогах.

Отже, цифровізація технічного контролю транспортних засобів в Україні є значним кроком до модернізації процесу перевірки транспортних засобів. Можливість доступу до інформації про перевірки онлайн підвищує прозорість і зручність для власників транспортних засобів. Хоча технічні огляди наразі обов’язкові лише для певних категорій транспортних засобів, планується поширити цю вимогу на всі транспортні засоби після завершення воєнного стану.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь