Продажі авто в Україні за три місяці 2024 року зросли на третину, до 3,3 мільярда доларів

0 120

Український ринок легкових автомобілів переживає сплеск продажів, який перевершив попередні прогнози і змусив експертів галузі замислитися над стійкістю цієї тенденції та її впливом на конкурентний ландшафт.

Олександр Джуринський, співвласник VIDI Group, великого гравця в автомобільному секторі, що представляє 18 брендів, зазначає, що їхні продажі значно перевищили очікування. “Майже всі наші бренди переживають зростання”, – стверджує він, вказуючи на міцні ринкові настрої.

Дані AUTO-Consulting свідчать про значний сплеск купівлі нових автомобілів у першому кварталі 2024 року: українці придбали 17 521 одиницю, що на 40% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. У грошовому еквіваленті це означає зростання на 26%, що становить 540 мільйонів доларів, порівняно з 430 мільйонами доларів у відповідному кварталі попереднього року.топ авто березень 2024

Олег Омельницький, директор AUTO-Consulting, спостерігає помітну зміну споживчих уподобань: зростає схильність до доступних автомобілів і знижується попит на транспортні засоби преміум-класу. Продажі в економ-сегменті зросли більш ніж удвічі, тоді як частка преміум-автомобілів зменшилася з 23% до 15% від загального обсягу продажів.

Цікаво, що в сегменті преміум-автомобілів спостерігається спад продажів, зокрема, Mercedes-Benz зазнав помітного падіння на 40%. Омельницький пояснює це падіння різними факторами, включаючи минулорічний дефіцит бюджетних автомобілів, який з тих пір зменшився, а також перенаправлення автомобілів, призначених для російського ринку, в Україну через санкції.

Крім того, продажі державним установам та бізнесу зростали майже втричі швидше, ніж продажі приватним особам, що відображає динаміку ринку.

Незважаючи на впевнене зростання в першому кварталі 2024 року, показники все ще не досягли довоєнного рівня, зазначає Станіслав Бучацький, керівник Інституту досліджень автомобільного ринку. У 2021 році, який став рекордним, в Україні було продано майже 104 000 нових автомобілів, і цього року ця цифра залишається недосяжною. Однак Омельницький залишається оптимістом, прогнозуючи потенційне зростання ринку до 80 000 одиниць до кінця року.топ авто березень 2024

Тим часом, вторинний авторинок демонструє більш помірну траєкторію зростання. Дані Бучацького свідчать про 26% зростання покупок вживаних автомобілів протягом першого кварталу 2024 року, що склало 316 811 одиниць на суму 2,8 мільярда доларів.

Віктор Нобіус, керівник відділу аналітики та стратегії OLX Україна, пояснює це зростання відкладеним попитом з попереднього року, коли через блокаду кордону були перебої з поставками. Варто зазначити, що хоча продажі вживаних автомобілів, ввезених з-за кордону, різко зросли, вони залишаються значно нижчими за довоєнний рівень.

Заглядаючи в майбутнє, VIDI Group очікує швидкого скорочення цього розриву, ставлячи перед собою амбітні цілі зростання в цьому сегменті на рівні 42%. Оскільки в минулому році на вживані автомобілі припадала майже половина продажів групи, є багато можливостей для розширення та адаптації до мінливої динаміки ринку.

Оскільки автомобільний сектор України переживає ці трансформаційні часи, гравці галузі зберігають пильність, готові скористатися новими можливостями та подолати виклики на шляху до сталого зростання.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь