Якою є товщина лакофарбового покриття на авто від Audi, BMW, Opel, Honda і Skoda

0 2 020

При розгляді питання про використання товщиноміра виникає доречне запитання: якою має бути товщина лакофарбового покриття автомобіля?

Для більшості автомобілів товщина лакофарбового покриття, що наноситься на заводі, зазвичай знаходиться в діапазоні 80-170 мікрон. Численні таблиці, доступні в Інтернеті, містять дані щодо товщини заводського лакофарбового покриття, і хоча між ними можуть бути невеликі розбіжності, загальний діапазон залишається незмінним.

Тут представлений великий список марок автомобілів та їх відповідної заводської товщини лакофарбового покриття, складений на основі інтернет-джерел та великого досвіду нашої команди, яка протягом багатьох років вимірювала незліченну кількість транспортних засобів.

Деталі з практики

Важливо визнати, що відхилення від показників, наведених у таблиці, є звичайним явищем. Наприклад, якщо товщиномір показує 150 мікрон для Audi A4 (в той час як в таблиці вказано 100-140 мікрон), це не обов’язково означає, що деталь пройшла ремонт. На товщину фарби конкретного автомобіля можуть впливати різні фактори, зокрема місце складання, рік випуску, частота миття автомобіля та ретельність прибирання снігу в зимові місяці. Після оцінки перших кількох автомобілів стає очевидним, що пофарбована частина може суттєво відрізнятися від інших. Як правило, показники, що перевищують 190 мікрон, вказують на точно виготовлені деталі, тоді як значення, що перевищують 300 мікрон, свідчать про наявність шпаклівки.

Таблиця товщини лакофарбового покриття авто
товщина лакофарбового покриття авто

Багато хто запитує, як інтерпретувати товщину фарби 200-250 мікрон як нормальну для конкретного автомобіля. Така товщина характерна лише для декількох обраних марок і моделей, в першу чергу преміальних європейських брендів, таких як Mercedes. Щоб підтвердити, що товщина нефарбованих деталей не виходить за межі цього діапазону, доцільно провести вимірювання на 1-2 автомобілях однієї марки, однієї збірки та одного року випуску. Це забезпечить чіткість і усуне сумніви щодо достовірності показань.

Рекомендується починати вимірювання з даху, оскільки більш ймовірно, що початкові показники відносяться до деталей, встановлених на заводі, що полегшує порівняння з наступними вимірюваннями.

Розбіжності у значеннях для різних частин одного і того ж автомобіля є звичайним явищем і не повинні викликати занепокоєння. Навіть абсолютно нові автомобілі мають відмінності. Наприклад, якщо капот реєструє 140 мікрон, крило – 100 мікрон, а двері показують 120 мікрон зверху і 160 мікрон знизу, такі розбіжності є цілком нормальними.

Знайти автомобіль, який після двох років експлуатації залишився б абсолютно недоторканим або незмінним, – надзвичайно рідкісне явище. Тому незначні відхилення від норми з одного боку не повинні бути підставою для відмови. Однак підвищені показники на капоті вимагають ретельнішої перевірки.

Є закономірність

Помічено, що автотазівські, японські та корейські автомобілі зазвичай мають тонший шар фарби (приблизно 100 мікрон), тоді як європейські автомобілі, як правило, мають дещо товстіший шар фарби (близько 150 мікрон), хоча це широке узагальнення.

Шар фарби на внутрішніх елементах, як правило, тонший, зазвичай в межах 40-80 мікрон, оскільки ці компоненти менше піддаються впливу зовнішніх елементів.

З психологічної точки зору, бажано спочатку вислухати продавця щодо будь-яких пофарбованих деталей на його автомобілі, перш ніж використовувати товщиномір. Якщо його усні твердження збігаються з показаннями приладу, це підвищує довіру до продавця, тим самим підвищуючи довіру до інших заяв, які він може зробити щодо пробігу або ремонту, особливо для автомобілів з одним-двома попередніми власниками.

Незначні забруднення або накопичення пилу мінімально впливають на показання товщиноміра, але товстий шар бруду може порушити точність вимірювань.

У той час як полірування або сучасні нанопокриття мають мінімальний вплив на товщину фарби, захисні плівки або спеціальні покриття, такі як карбон або матове покриття, можуть значно збільшити показання товщиноміра на 100-200 мікрон.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь