Експерт розкрив проблеми масових роботів DSG, Powershift

0 123

Автопортал Avtosota вивчив відгуки про популярні роботизовані КП і пояснив нелюбов українців до такого типу трансмісії.

За підрахунками фахівців, частка машин із преселективним роботом на українському ринку доволі скромна – 11%. При цьому такий тип трансмісії часто ставлять на популярні автомобілі.

До 100-150 тисяч кілометрів пробігу власники таких машин із серйозними проблемами, як правило, не стикаються. Автомобілі з більш серйозним пробігом на вторинному ринку особливим попитом ніколи не користувалися. Знайти покупця на старий автомобіль з роботом дуже складно, визнають експерти “АС”.

У теорії “робот” легко міг би витримати пробіг 250 000 кілометрів, причому є машини з ресурсом у 300 тисяч км і більше. Як довго прослужить трансмісія, залежить від найрізноманітніших чинників – від особливостей їзди кожного конкретного водія і погоди до якості масла.

Варіатори не люблять холодні пуски, і нормально прогріваються тільки на ходу.
Серед найпоширеніших скарг фахівці виділили поштовхи і ривки, а також дратівливі затримки перемикання на пробігах 50-80 тисяч кілометрів. У деяких випадках проблема вирішується лише заміною зчеплення, а це дороге задоволення.

Історія Powershift (Повершифт)

Скажіть власнику Ford Focus III слово Powershift, і спостерігайте як його буде крутити. Дійсно, при одній згадці цієї трансмісії можна послухати багато-багато різних слів, про існування яких ви і не підозрювали. Чому так?

Та тому, що як тільки з’явилася в 2012-му році коробка Powershift, вона одразу почала ломатися. Відмова модуля TCM (керування коробкою) – найпоширеніша проблема. Це не рахуючи ривків, протікань сальників, заклинених вилок зчеплення, передчасна смерть зчеплення, скрегіт при переключенні передач та ще цілий набір дрібних проблем. В мережі цю коробку навіть обізвали PowerShit.

Ненависть до системи зайшла так далеко, що можна порівнювати чисельність армій ненависників DSG і нещасної фордовської трансмісії. Тільки в минулому році 7000 американских власників Ford подали на компанію в суд через те, що коробка неправильно працювала. Втім, як і у випадку з німецькою коробкою, з PowerShift не все так однозначно.Powershift АКПП

Почнемо з того, що Powershift (Повершифт) – роботизована коробка з подвійним зчепленням. Ідея в тому, що, коли одна передача ввімкнена, наступна знаходиться в передувімкненому стані. Через фізичне включення зчеплення, відбувається зміна передач. Робиться це дуже швидко, що дозволяє уникнути розриву потоку крутного моменту. Але водій часто відчуває невеликий ривок, як у випадку з механічною коробкою. Але це не несправність. Хіба, що ривок надмірно сильний, що може свідчити про проблеми з зчепленням.

Напевно, ви вже задумалися над тим, що вже бачили таку схему. Все вірно, ви її бачили в німців під назвою DSG. По великому рахунку, ці коробки нічим не відрізняються одна від одної. Принцип роботи такий самий, бувають сухими і мокрими, ставляться на автомобілі залежно від максимального крутного моменту. Різниця в тому, що для німецької коробки начинку та програмне забезпечення робить Borg-Warner, а для американців тим займалися Luk і Getrag. Так, що налаштування у коробок виявилися різними. Ну і у вагівських коробках сім передач, а у форда – 6.

Як і німецький аналог, американський PowerShift викликає багато розбіжності в голові покупців. Частково виробники самі вині, погано інформують покупців про те, яка коробка на якому автомобілі стоїть і які її особливості. Тому для більшості поціновувачів німецьких машин DSG – це одна коробка (насправді їх три види під різний крутний момент). То саме і в Ford.

Наприклад, роботизована коробка передач Powershift (Повершифт) з сухим зчепленням ставиться на Ford Focus третьої генерації, починаючи з 2012 року. Але по номенклатурі виробника – це шестиступенева АКПП DCPS. А на рестайлінговий Focus III з мотором 1,5 ставилась ще й класична автоматична коробка з індексом 6F MID-Range. Ця коробка ставилася на Ford Kuga з мотором 1,6.

Що стосується «мокрої» шестиступеневої Powershift, то її з індексом 6DCT 450-MPS6 можна зустріти на кросоверах Ford Kuga і седанах Mondeo. І, як звично у випадку з мокрим зчепленням, до цієї коробки було менше нарікань, ніж до сухої.

Доречі, заради справедливості слід відзначити, що преселективні роботи були впроваджені не тільки на Ford. Ці коробки ставили на шведські Volvo.

Коли почалися масові поломки (насправді, кількість несправностей не була настільки великою, адже найсильніший удар громадського осуду Volkswagen прийняв на себе набагато раніше, і до 2012-го року виробники зробили багато доопрацювань), Форд, безумовно, постарався знизити ступінь невдоволення. Йому нічого не залишалося робити, як збільшити гарантію на модулі TCM. На автомобілях з 2012 по 2014 рік гарантія на цей вузол виросла до 5 років. Більше того, була розроблена окрема система обслуговування цих машин, щоб виправити всі недоробки і щоб проблема більше не проявлялася.DSG АКПП

Імпортер дуже пильно спостерігав за тим, як розгортається ситуація і реагував на будь-які скарги клієнтів на підозрілі автомобілі. В більшості випадків злісний модуль замінювався по гарантії і навіть копійки не брали з клієнта. Зрозуміло,що були випадки, коли деякі дилери намагалися заробити на цьому. Адже, вартість ремонту могла сягати більше 100 000 грн. Один комплект зчеплення коштував 43 000 грн. Але такі випадки були дуже рідко і наполегливі клієнти, як правило, через звернення до імпортера добивались гарантійного ремонту.

Однак не завжди в несправності коробки був винен виробник. Самі водії часто вбивали коробку, не дотримуючись елементарної інструкції. По-перше, навіть в інструкції було написано, що під час тривалої зупинки в пробці, селектор потрібно перевести в нейтральне положення. Це мало хто робив. Ну і любителі поганяти теж досить швидко хоронили коробку, не готову до таких навантажень.

Після модернізації, яку провели в 2014-му році, кількість претензій знизилася на порядок. Інженери переробили зчеплення, сальники валів коробки та піввісей, переписали софт. Доречі, трансмісія, яка ставилася на Кугу і Мондео, також пройшла ряд модернізацій, хоча до неї з самого початку було менше претензій.

Фактично, історія Powershift (Повершифт) повторює історію її німецької сестри DSG. Зараз роботизовані коробки Ford показують більшу надійність, ніж 4-5 років тому. Але це не означає, що робота над покращенням PowerShift зупинилася. Розробки і досліди продовжуються. Як не крути, а преселективні роботи оцінюються інженерами, як самі чудові коробки передач на даній стадії розвитку.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь