Електричного автомобіля від компанії Apple не буде

0 69

Несподівано компанія Apple вирішила зупинити свої амбітні плани з розробки електромобіля, поставивши крапку в десятирічних зусиллях своєї Special Projects Group (SPG), повідомляє Bloomberg з посиланням на достовірні джерела, знайомі з цим питанням.

Оголошення було зроблено у вівторок, коли Apple повідомила майже 2 000 співробітників, пов’язаних з групою спеціальних проектів, про майбутнє закриття проекту електромобіля. Це рішення, ініційоване операційним директором Джеффом Вільямсом і віце-президентом Кевіном Лінчем, який курирує цю ініціативу, знаменує собою значну зміну стратегічного фокусу Apple.

В рамках цього переходу значна кількість членів команди SPG буде переведена до підрозділу штучного інтелекту (ШІ) під керівництвом Джона Джаннандреа (John Giannandrea). Їхній колективний досвід буде перенаправлено на просування пріоритетних проектів компанії в галузі ШІ, що відображає прагнення Apple використовувати передові технології в різних сферах.

Це рішення має наслідки для всієї команди, що працює над створенням Apple Car, яка налічує кілька сотень інженерів-розробників апаратного забезпечення та дизайнерів електромобілів. Хоча деякі з них можуть шукати можливості в інших командах Apple, згортання проекту електромобіля означає зміну стратегічних пріоритетів Apple.

Інсайдери, на яких посилається Bloomberg, повідомляють, що остаточне рішення про припинення проекту було прийнято протягом останніх тижнів. Примітно, що місяць тому з’явилися повідомлення про можливу затримку виробництва електромобілів до 2028 року, а також про зниження технічних можливостей автономного водіння з четвертого рівня до рівня “два з плюсом”.

Компанія Apple почала виходити на ринок електромобілів ще у 2017 році, коли були проведені дорожні випробування системи автономного водіння, що використовує екстер’єр позашляховика Lexus. У тестуванні брали участь десятки автомобілів, які їздили дорогами США. Крім того, компанія провела випробування секретних компонентів на величезному треку у Феніксі, який раніше належав Chrysler.

Apple Car

Початкові плани Apple передбачали створення електромобіля без керма і педалей, хоча від цієї концепції зрештою відмовилися. Компанія також інвестувала час у розробку віддаленого командного центру, покликаного замінити водія. Apple передбачала, що вартість електромобіля становитиме близько 100 000 доларів, що свідчить про її амбітні прагнення на ринку електромобілів.

Рішення про припинення проекту електромобіля підкреслює динамічний характер стратегічних ініціатив Apple та її здатність адаптуватися до ринкових умов. Хоча фокус зміщується з електромобілів, перерозподіл талантів на проекти зі штучного інтелекту посилює прихильність Apple до інновацій та технологічного прогресу в інших важливих сферах.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь