Про права можна забути на пів року: українців попередили про відповідальність за це порушення ПДР

габарити світло авто

Згідно з українськими правилами дорожнього руху, у разі несправності автомобіля водії можуть зіткнутися не лише зі штрафами, але й з ризиком втратити водійське посвідчення.

Ці правила існують для забезпечення безпеки дорожнього руху, але, на жаль, не всі водії дотримуються їх, вважаючи за краще продовжувати їздити з порушеннями.

Патрульна служба України має повноваження накладати штрафи за різні поширені порушення і навіть може призупинити дію водійського посвідчення на строк до шести місяців у певних випадках. Одним з таких порушень, яке може призвести до штрафу та вилучення посвідчення водія, є водіння з непрацюючими габаритними вогнями.

Виявити таких порушників відносно просто, особливо вночі, коли відсутність габаритних вогнів стає очевидною. Відповідно до ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), на водіїв, які керують транспортними засобами з несправними габаритними ліхтарями, може бути накладено штраф у розмірі 340 гривень.

Повторне порушення протягом року може призвести до вилучення водійського посвідчення на строк від трьох до шести місяців.

Правила дорожнього руху України чітко визначають, що кожен водій повинен переконатися, що його транспортний засіб знаходиться в належному робочому стані перед тим, як виїхати на дорогу. Однак стежити за всіма лампочками під час руху може бути складно. Якщо лампочка перегоріла під час поїздки, це не вважається адміністративним правопорушенням. Тим не менш, водії зобов’язані вжити негайних заходів для усунення цієї проблеми.

габаритні вогні світло фари

Важливо, що якщо виникає ситуація, коли габаритні вогні перестають працювати під час руху, а водій не знає про це, це не вважається адміністративним правопорушенням, а скоріше можливістю оперативно вирішити проблему.

У таких випадках будь-які штрафи, накладені правоохоронними органами, вважатимуться незаконними і підлягатимуть скасуванню у встановленому законом порядку.

Це гарантує, що водії не будуть несправедливо покарані за проблеми, про які вони не знали, і заохочує відповідальне обслуговування транспортних засобів для підвищення загальної безпеки дорожнього руху.