Що означають літери у назвах моделей Mercedes-Benz

0 2 310

Раніше модельний ряд MB складався тільки з C, E, S і G, але в результаті корпоративних змін покупці були спантеличені: M-клас став ML, а потім GLE, з’явився CLE-Class. На ринок вийшли нові класи, приставки та літери.

У даному матеріалі порталу Avtosota.com — розшифровка приставок у назвах моделей німецького виробника: що означає CL у CLE, а GL — у GLE, чому цілий клас називається однією літерою, як читати назви моделей і не загубитися у величезному модельному ряду виробника.

Що означають літери класів

Схема отримання автомобілями своїх назв ґрунтується на комбінації різних префіксів та суфіксів. Префікси вказують на стиль кузова, а суфікси на сегмент ринку. Суфікси, пов’язані з сегментами, дуже важливі, оскільки формують основний модельний ряд марки.

Основними класами є A-Class, B-Class, C-Class, E-Class, G-Class та S-Class. A, B, C, E, S і G становлять основу стратегії найменувань Mercedes, кожен із яких представляє важливий сегмент ринку.

A-Class – базова модель у ряду, це субкомпактні автомобілі. Дехто каже, що A означає Advanced, але офіційного підтвердження цієї теорії немає. Задум Mercedes полягав у тому, що до цієї моделі повинні прагнути ті, хто ще не перейшов на представницький клас автомобілів, але хотів би це зробити.

B-Class теж розташовується в субкомпактному класі, хоча модель трохи більша за A-Class. Якщо A-Class – це седан або хетчбек, то B-Class є сегментом MPV. Так було не завжди, але в наш час автомобілі під літерою B більше орієнтовані на сім’ю, а моделі під маркою A — на молодих покупців, які не потребують великого простору.

Вважається, що C-Class відкриває компактну лінію виробника. Раніше Mercedes використовував букву K як суфікс у моделях CLK, SLK та GLK, де K означало Kompakt. Пізніше моделі були перейменовані в SLC та GLC, що дало підставу трактувати букву С як Compact. До того ж усі моделі із суфіксом C потрапляють у цю категорію.

Mercedes-Benz W124
Mercedes-Benz W124

Прийнято вважати, що E-Class – це автомобілі представницького класу в лінійці Mercedes, але історично задум був інший. Літера E означала Einspritzung – “вприскування палива”. Він використовувався як суфікс на моделях, як W124 230E та 300E, які перетворилися на E-Class. Проте суфікс E став позначати моделі представницького класу, розташовані вище за C-Class.

S-Class – люксовий автомобіль для тих, кому потрібно швидко переміщатися між засіданнями ради директорів та міжнародними рейсами. Спочатку S означало приналежність до Sonderklasse – “спеціального класу”. Ці моделі і зараз транслюють унікальну розкіш і унікальність свого власника. Зараз суфікс використовується для позначення найбільших і найрозкішніших варіантів, від CLS і GLS до Maybach GLS і EQS.

G-Class означає Gelandewagen – “всюдихід”. Спочатку задуманий як військовий позашляховик, G-Class став популярним цивільним автомобілем завдяки своєму стилю та символічності. На відміну від інших основних моделей у лінійці Mercedes, буква G не використовується як суфікс на інших автомобілях Mercedes. Однак, він частково використовується з префіксом GL.

Що означають префікси

Mercedes-Benz SL500

Префікси поділяють типи моделей, наприклад SL, GL і CL. Mercedes поєднує їх з основними позначеннями і в результаті отримує десятки моделей з різними типами кузова в різних категоріях.

GL з’явився із G-Class. GL – це лінійка кросоверів, яка може перетворитися на будь-яку категорію. Наприклад, GLC-Class – це gelande compact (“компактний позашляховик”), а GLS-Class – gelande sonder (спеціальний позашляховик).

Поєднання SL вийшло з назви Sport Leichtbau – спортивний та легкий. Вперше літери з’явилися на родстері 300 SL у 50-х роках минулого століття. Сьогодні ця назва має подвійне призначення. Перше – модель Mercedes-AMG SL, а друге – префікс, що позначає родстер минулих років, наприклад, SLK, SLC і SLS. Його значення відхилилося від первісного перекладу і тепер означає спортивні автомобілі в модельному ряді Mercedes. Всі машини з буквами SL отримали дві дверки та спортивний характер.

Назва CL спочатку означала Coupe Leicht (купе-легковик) або Coupe Luxusklasse (купе-люкс). Але насправді CL-Class був не більше ніж S-Class у кузові купе. Позначення CLC використовувалося для купе CLK та CLC на початку 2000-х років, обидва з яких були моделями Coupe Light Compact. В даний час приставка CL позначає все, що класифікується як купе в лінійці Mercedes, навіть якщо купе має чотири двері (CLA і CLS), і вони навіть можуть бути представлені у вигляді універсала Shooting Brake. Приставка CL поєднується з основними суфіксами для позначення розміру купе, тому CLA це початковий рівень, CLE купе середнього рівня, а CLS розкішне купе вищого класу.

Яке місце займає EQ

Mercedes-Benz EQS

Це поєднання існує для поділу повністю електричних моделей марки та розшифровується «електричний інтелект». Mercedes-EQ став окремим суббрендом. Усі моделі, перед якими стоїть назва EQ, є суто електричними. Вони поєднуються з основними суфіксами, тому є EQB, EQC, EQE і EQS. І тут літерне болото Mercedes починає засмоктувати. Виробник не може об’єднати приставки EQ і GL для позначення кросовера, тому автовиробник вдався до двох різних моделей EQE та EQS, які стали EQE Sedan та SUV та EQS Sedan та SUV.

Ймовірно, схема назви EQ недовговічна, ходять чутки, що компанія відмовиться від неї вже до кінця 2024 року.

Що означають цифри

Mercedes-Benz G63

Раніше цифри, які йшли після назви моделі, позначали об’єм двигуна, наприклад, 300 означав 3,0-літровий V6, а 550 – 5,5-літровий V8. Сьогодні вони більше схожі на данину минулому і позначають рівні обробки. У всьому модельному ряді Mercedes використовуються номери, починаючи з 250 для позашляховика GLA і закінчуючи 680 Mercedes-Maybach S-Class.

Після цих цифр часто трапляється слово 4MATIC. Це просто назва фірмової системи AWD, яка з’явилася ще у середині 80-х років. Крім того, на високопродуктивних моделях пишуть 4MATIC+, що означає систему AWD, яка спрямовує більше потужності на задню частину та призначена для кращого проходження поворотів.

Mercedes має суббренд, який випускає потужні версії основних моделей — AMG. Ці три літери означають Aufrecht Melcher Grossaspach – перші два слова є іменами засновників AMG, а третє – назва міста у Німеччині, де народився один із них.

Сьогодні у модельному ряду AMG представлена ​​версія майже кожного автомобіля. Залежно від моделі, автомобілі AMG пропонуються в п’яти різних комплектаціях – 35, 43, 45, 53 і 63. У минулому ці цифри позначали об’єм двигунів, але сьогодні це вже данина поваги.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь