Українським водіям дали пораду, як їздити у снігопади

зима

Через сильні опади знижується видимість на дорозі. І взимку це особливо актуально. Наслідки снігопадів ускладнюють рух, у результаті водії стоять у багатогодинних 10-бальних пробках.

Автоексперт Артем Вайпан розповів в інтерв’ю порталу Автосота про правила, яких необхідно дотримуватися водіям та пасажирам у снігову погоду.

Комунальники не встигають розчищати дороги під час снігопадів. Через це фахівець радить автомобілістам змінити манеру водіння.

Насамперед водії повинні особливо уважно стежити за швидкісним режимом. Взимку, особливов  снігопади, потрібно збільшувати дистанцію між автомобілями. А також варто враховувати, що сніг, який збирається між смугами руху чи між коліями автомобіля, підвищує ризик занесення. Тому при перебудові обов’язково потрібно відмовитись від ривків та плавно крутити кермом.

авто зима

Експерт нагадав, що у снігопади розмітка ховається під снігом, тож орієнтуватися потрібно на знаки та при цьому триматися правої сторони.

Вайпан також дав поради пішоходам. Їм, у свою чергу, потрібно враховувати не лише сигнали світлофорів, а й поведінку водіїв:

Ми дивимося на реакцію водія, на його поведінку і контролюємо процес, щоб нас не збили, навіть якщо водій нас не бачить.

Фахівець нагадав пішоходам, що під час руху вздовж траси у темний час доби на одязі мають бути світловідбиваючі елементи, а рухатися необхідно назустріч автомобільному потоку.

авто зима

Нещодавно ми розповідали про небезпеку снігу, що налип на колісні арки. Нарости зі снігу та льоду, які утворюються на колісних арках автомобіля, можуть не тільки спричинити різні несправності, а й призвести до дорожньо-транспортної пригоди. Вони можуть заблокувати обертання коліс.

Якщо арки не захищені, сніг разом із піском може накопичуватися на технічно важливих для експлуатації автомобіля вузлах, наприклад, на кріпленнях патрубків або тросиках, та заморожувати їх. У цьому випадку при відтаванні снігу збільшується навантаження на деталі, що призводить до несправностей вузлів і зношування.