Пенсіонерів зможуть позбавити прав керувати авто: відома дата

0 44 196

Прагнучи підвищити безпеку дорожнього руху, Європейський Союз вжив рішучих заходів для посилення правил, що стосуються водійських навичок літніх людей.

Ці зусилля є частиною ширшої ініціативи Vision Zero, спрямованої на зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод та пов’язаних з ними смертельних випадків.

Деталі

В рамках цієї ініціативи ЄС впроваджує психологічну оцінку водіїв віком 65 років і старше, які бажають продовжити термін дії посвідчення водія. Мета – виявити потенційні проблеми з концентрацією уваги та оцінити загальну гостроту розумових здібностей літніх водіїв. Якщо ці оцінки виявлять проблеми, люди можуть зіткнутися з відмовою у поновленні посвідчення.

Окрім психологічних оцінок, Європейська комісія розглядає можливість запровадження курсів підвищення кваліфікації для водіїв віком 70 років і старше. Крім того, розглядається можливість запровадження більш короткострокових ліцензій, можливо, на п’ять років. Деякі експерти виступають за щорічні іспити для осіб старше 75 років, підкреслюючи серйозність потенційних проблем.

посвідчення водія

Водночас, особи у віці від 65 до 75 років могли б проходити оцінювання раз на два роки. Запропоновані правила викликали різну реакцію з боку зацікавлених сторін. Прихильники стверджують, що ці заходи, безсумнівно, сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху, гарантуючи, що водії старшого віку зберігатимуть здатність безпечно керувати транспортними засобами. Вони стверджують, що регулярне оцінювання та обов’язкові курси підвищення кваліфікації допоможуть підтримувати навички водіння і тримати водіїв в курсі змін у правилах дорожнього руху. Крім того, суворе тестування може виявити приховані проблеми зі здоров’ям або когнітивні розлади, що ставлять під загрозу безпечне водіння.

Опоненти, однак, висловлюють занепокоєння щодо потенційної дискримінації людей похилого віку. Вони стверджують, що такі правила можуть несправедливо обмежити свободу і самостійність здібних літніх водіїв. Критики ставлять під сумнів ефективність психологічних тестів для точного визначення здатності до водіння, посилаючись на розбіжності між тестовим середовищем і реальними сценаріями водіння.

Суть полягає в дотриманні тонкого балансу між безпекою дорожнього руху і правами літніх водіїв. Захист усіх учасників дорожнього руху та зменшення аварійності є першочерговим завданням, але не менш важливим є збереження автономії та незалежності людей похилого віку. Досягнення цієї рівноваги вимагає постійної оцінки та вдосконалення правил за участю експертів і літніх водіїв.

пенсіонери водій

Зусилля ЄС, спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху серед літніх водіїв за допомогою суворих правил, заслуговують на похвалу. Запровадження психологічних тестів, курсів підвищення кваліфікації та короткострокових посвідчень має на меті забезпечити безпечне водіння та адаптацію до мінливої дорожньої динаміки. Однак потенційний вплив на права і незалежність водіїв старшого віку потребує ретельного розгляду.

Збалансований підхід, правила, що розвиваються, та інклюзивне оцінювання матимуть вирішальне значення для досягнення бажаних результатів без несправедливого обтяження чи дискримінації цієї демографічної групи.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь