5 електромобілів з найбільшим запасом ходу

Zeekr 001
0 8 347

Багато автолюбителів уникають покупки електромобіля через давній стереотип про запас ходу. Згідно з ним, «зелений» автомобіль підходить тільки для пересування в межах міста, а на міжміські маршрути заряду батареї не вистачить.

Насправді, низка виробників вже давно вирішила цю проблему, випустивши електромобілі з підвищеним запасом ходу. Портал Автосота зібрав їх у Топ-5.

Перед підбиттям підсумків уточнимо, що багато автомобільних компаній розраховують запас ходу за допомогою різних алгоритмів:

  • на території Китаю пробіг на одному заряді визначають за циклом CLTC, який фокусується на вивченні пробігу у місті
  • для ринку США запас ходу рахують за циклом EPA, який вивчає в основному рух трасою. Врахувати різницю між ними досить важко.

Тому в рамках рейтингу ми вкажемо не лише розрахунковий запас ходу електромобіля, але також ємність батареї, тип приводу та інші характеристики.

1. Zeekr 001

Zeekr 001
Zeekr 001

На першому місці за запасом ходу виявився популярний електромобіль – Zeekr 001 від Geely. Йдеться про його версію з батареєю 140 кВт·год від найбільшого китайського виробника CATL.

Цей акумулятор представляє нове покоління акумуляторів компанії під назвою Qilin (Цилін). Його особливості – ефективна технологія охолодження та ємність енергії у 200 Вт·г/кг. Ця батарея наділяє великий шутинг-брейк вагою 2,1 тонни запасом ходу 1,032 км за циклом CLTC. При цьому реальні тести запасу ходу показали, що такий Zeekr 001 може проїхати на одному заряді понад 900 км.

Але є у цієї версії і мінус – виключно задній привід. Таке рішення було викликане не забаганкою маркетологів – через великий тяговий акумулятор електромотор на передній осі просто не помістився. У результаті такий Zeekr 001 надає руху електромотору на 272 к.с. Така версія розганяється до 100 км/год за 7 секунд. Але якщо Вас цікавить насамперед саме запас ходу, такий автомобіль стане ідеальним вибором.

2. GAC Aion LX

GAC Aion LX

На другому місці розташувався великий кросовер GAC Aion LX. На його передньопривідну версію в максимальній комплектації встановлюється батарея цілих 144.4 кВт·год. Відразу забіжимо вперед і скажемо, що це найємніший акумулятор серед усіх учасників цієї добірки. Цікаво, що виробництвом акумулятора займається одна з дочірніх компаній GAC Group. Її густина енергії становить 205 Вт·г/кг.

За характеристиками батареї LX випереджає Zeekr 001. Але його запас ходу менший через більшу вагу та високий аеродинамічний опір. У результаті Aion LX проїжджає на одному заряді 1,008 км за застарілим циклом NEDC. У рух його приводить електромотор на 245 к.с. Розгін до 100 км/год у такого автомобіля займає 8 секунд.

3. Mercedes-Benz EQS

Mercedes-Benz EQS на дорозі

На третьому місці розташувався представник німецького автопрому Mercedes-Benz EQS. У комплектації 580 4Matic він оснащується батареєю на 120 кВт·год (корисна ємність 107.8 кВт·год). Вона живить два електромотори із сукупною потужністю 516 к.с. До 100 км/год він розганяється за 4,3 секунди.

На одному заряді EQS може проїхати до 857 км за циклом випробувань ARAI. Втім, за європейською схемою випробувань WLTP запас цього електромобіля становить 588 км.

4. Lucid Air

Lucid Air

Четверте місце у рейтингу посідає американський електромобіль Lucid Air. Якщо говорити точніше, йдеться про його виконання під назвою Grand Touring. Воно спеціально створене для затяжних поїздок на трасі. Це – найпотужніший автомобіль у цій добірці. Віддача його силової установки досягає 819 к.с.

Щодо тягового акумулятора, то його ємність становить 112 кВт·год. Повного заряду батареї Lucid Air Grand Touring вистачає на 830 км. запасу ходу.

5. Zeekr 009

Zeekr 009

Замикає топ-п’ять ще один представник популярного бренду Zeekr. Йдеться про мінівен 009. На його борту розташовується той же тяговий акумулятор, що і у лідера рейтингу, Zeekr 001. Але на відміну від шутинг-брейка, розтягнута колісна база мінівену дозволила розташувати на його передній осі ще один електромотор.

В результаті Zeekr 009 дає у розпорядження водія 544 к.с. і готовий розігнатися до першої «сотні» на спідометрі лише за 4,5 секунди. А на повному заряді батареї Zeekr 009 може проїхати 822 км за китайським циклом CLTC.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь