Експерт розповів, чому літні водії їздять адекватніше за молодих

0 940

Останнім часом все частіше обговорюється пропозиція скоротити термін дії водійських посвідчень для осіб старше 60 років.

Прихильники цієї ідеї стверджують, що літні водії через погіршення зору, швидкості реакції, моторики та стресостійкості є потенційною загрозою для безпеки дорожнього руху. Однак на практиці ситуація не така однозначна, як здається.

Раніше портал “Автосота” писав, що Водіїв від 65 років зможуть позбавити водійських посвідчень

Деталі

Обґрунтуванням ініціативи є занепокоєння щодо безпеки літніх водіїв через погіршення стану здоров’я, що призводить до дорожньо-транспортних пригод, які ставлять під загрозу життя людей.

Пропонуючи ідею обов’язкових медичних оглядів після 50 років, такі країни, як Португалія, стали прикладом для інших держав. У багатьох західних країнах, зокрема у Великій Британії, Норвегії та Швейцарії, окремі тести для літніх водіїв вже закріплені в законодавстві. Існує прагнення перетворити це на універсальну практику по всій Європі.

Однак факти, схоже, суперечать припущенню, що вік обов’язково ставить під загрозу здатність безпечно керувати автомобілем. Дослідження, проведені ізраїльськими експертами з Університету Бен-Гуріона, показали, що досвід, а не вік, впливає на здатність людини розпізнавати потенційні небезпеки на дорозі. Вони виявили, що старші, досвідчені водії були швидшими і точнішими у визначенні ризикованих сценаріїв під час водіння.

Досвідчені водії, як правило, мають підвищену пильність завдяки своєму великому досвіду. Вони демонструють кращу здатність помічати небезпечні ситуації на дорозі та реагувати на них, на відміну від молодих, менш досвідчених водіїв.

пенсіонери водій

Старшій людині важко щось довести

Проте літні водії не позбавлені недоліків. Хоча вони демонструють проникливість у виявленні потенційних небезпек, їм часто важко довести свою правоту в небезпечних ситуаціях на дорозі. Обмежена маневреність у щільному дорожньому русі та значна залежність від дорожніх знаків і сигналів інших водіїв – ось деякі з проблем, з якими стикаються літні водії.

Дискусія про можливості літніх водіїв триває. Дослідження підкреслює, що вік не є єдиним показником водійських здібностей; досвід відіграє вирішальну роль у безпечному пересуванні дорогами. Досягнення балансу між забезпеченням безпеки дорожнього руху та визнанням безцінного досвіду досвідчених водіїв залишається постійним викликом у сфері дорожнього регулювання.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь