Toyota готує випуск електричного кросовера bZ4X нового покоління

Toyota FT-3e
Toyota FT-3e концепт

Останній електричний кросовер Toyota, концепт FT-3e, дражнить захоплюючою новою мовою дизайну, але його втілення в реальність може бути непевною справою.

Наразі Toyota bZ4X залишається відносно нечисленним на вулицях, проте Toyota вже обмірковує наступну ітерацію. Нещодавно на Японському автосалоні автовиробник представив дизайн FT-3e – концепту, що підкреслює розкіш у сегменті кросоверів.

Використовуючи ті ж ромбовидні форми та 45-градусні кути, що й у концепті Land Cruiser Se та пікапі EPU, FT-3e має більш звичний профіль, продовжуючи при цьому стиль дизайну, натхненний Gundam.

Він вносить ковток свіжого повітря. Гострокутні поверхні випромінюють сучасний дотик, зберігаючи при цьому механічну естетику, що нагадує 1980-ті роки. Особливо привабливим елементом є різьблене заглиблення на дверцятах, що відриває їх від буденних дверцят попередніх дизайнів.

Toyota FT-3e

Цей концепт вирізняється не лише візуальними деталями. Toyota стверджує, що дверні панелі – це, по суті, зовнішні екрани, які відображатимуть життєво важливу інформацію для водія, включаючи рівень заряду акумулятора і температуру в салоні при наближенні до місця призначення.

FT-3e виглядає майже готовим до виробництва, приблизно на 90%

Тонкі світлодіодні фари, що відповідають сучасним тенденціям індустрії, сидять на тупому носі з трьох частин і пласкій передній панелі, нагадуючи Tesla Cybertruck – дизайн, який резонує з багатьма.

Продовжуючи тему діамантів, інтер’єр може похвалитися глибокою полицею, що нагадує концепцію EPU, а також кермом з однією спицею, що замінює традиційний дизайн.

Дизайн салону спрямований на реалізацію майбутньої мови дизайну бренду, з центральним сенсорним екраном, що домінує на центральній консолі, і додатковим вертикальним екраном для водія поряд з цифровою панеллю приладів.

Інтер’єр доповнений довгими А-подібними стійками, максимізує внутрішній простір у передньому ряду, нагадуючи компонування мінівенів.

Toyota FT-3e

Час представлення цього концепту є інтригуючим, враховуючи, що Toyota продовжує продавати bZ4X. Якщо цей концепт не є передвісником абсолютно нової моделі, яка може співіснувати з нинішнім bZ4X, може пройти деякий час, перш ніж bZ4X і його близнюк Subaru Solterra зазнають повного редизайну.

Занурення Toyota в цей новий дизайнерський ландшафт представляє собою освіжаючу зміну, що вказує на перспективний напрямок розвитку автовиробника.