Які автобренди входять до корпорації Toyota

Toyota лого

Ви можете бути здивовані тим, що провідні світові бренди автомобілів розподілені між кількома материнськими компаніями.

Більшість людей знають, що Lexus є розкішним відділом Toyota, а BMW володіє Mini, але чи знаєте ви, що Lamborghini належить Audi, якою керує Volkswagen? Або що перед тим, як остаточно загинути як автовиробник, Холден почав виготовляти сідла?

Ось поточний статус кожної великої автомобільної марки, а також уривок її історії та часу заснування.

У більшості випадків національність поточного власника є питанням семантики. Наприклад, саме тому, що Jaguar зараз належить Індії, бренд не менш британський, ніж був за всі роки свого існування.

Toyota бренди

Ви часто побачите, що головний офіс, дизайнерські центри, а іноді навіть заводи залишаються у своїх рідних країнах незалежно від того, хто зараз володіє даним брендом.

Автомобільні компанії змінюють власників частіше, ніж ви можете собі уявити, а часткові частки власності ще частіше, тому це може бути важко відслідковувати. Ось так виглядає світовий автомобільний ландшафт на момент написання статті.

Toyota – заснована в 1937 році

Toyota

Улюблена марка автомобілів в Європі. За обсягами продажів Toyota продовжує займати перше місце у великій трійці, значно випереджаючи Mazda на другому місці та Hyundai і Mitsubishi, які борються за третє.

Компанія виробляє близько 10 мільйонів автомобілів щороку і є світовим лідером на ринку гібридів, перевищивши 200 000 продажів гібридів між 2001 і 2021 роками. Toyota також випускає важкі комерційні автомобілі під брендом Hino.

Lexus – засновано в 1989 році

Lexus був заснований наприкінці 80-х років як підрозділ Toyota з виробництва автомобілів класу люкс. В Австралії бренд процвітає, і зараз в Австралії представлена лінійка з 11 моделей, в тому числі IS і RC, що запозичені у BMW, нещодавній спорткар LC halo, а також зростаюча лінійка позашляховиків.

Деякі інші бренди намагалися повторити історію успіху Lexus зі своїми власними філіями розкоші, але жодна з них поки не досягла рівних результатів.

Daihatsu – засновано в 1907 році

Daihatsu – це нове ім’я під парасолькою Toyota, яке з серпня 2016 року перейшло у повну власність компанії. Заснована у 1907 році під назвою Hatsudoki Seizo, компанія була перейменована на Daihatsu у 1951 році.

2 кращі автомобілі бренду Daihatsu за всі роки існування компанії

Останньою новою моделлю була Sirion.