Українців хочуть змусити регулярно перездавати на водійські права

посвідчення водія

Український уряд готується до комплексного переоформлення водійських посвідчень, з особливими критеріями поновлення для різних груп водіїв.

Ця ініціатива, спочатку запропонована Юлією Клименко, заступником голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури, має на меті привести українські правила видачі водійських посвідчень у відповідність до європейських стандартів.

Згідно із запропонованим законопроектом:

  • Всім українським водіям необхідно буде переоформити свої посвідчення з періодичністю 10-15 років. Точні часові рамки ще мають бути узгоджені.
  • Професійні водії, які працюють у транспортних компаніях, повинні будуть підтверджувати свої права кожні п’ять років. Це відповідає аналогічним правилам, що діють в Європейському Союзі, зокрема в Польщі.

В ЄС водії, особливо ті, що керують багатотонними транспортними засобами, зобов’язані мати сертифікат про проходження періодичного навчання, відомого як “Код 95”, відповідно до Директиви 2003/59/ЄС. Ця сертифікація включає в себе навчальний курс для підвищення або підтвердження кваліфікації, медичну та психологічну оцінку.

кордон митниця 2

Ключові аспекти Коду 95 в ЄС включають

  • Навчання за Кодом 95: Цей періодичний навчальний курс має вирішальне значення для водіїв, які керують багатотонними транспортними засобами, забезпечуючи безпеку руху та оновлюючи навички, особливо з огляду на розвиток технологій транспортних засобів (наприклад, Євро 5, Євро 6).
  • Тривалість навчання: Водії з певною категорією проходять або короткий навчальний курс (5 днів), або більш тривалий курс (близько 4 тижнів), залежно від того, коли вони отримали посвідчення категорії С.
  • Термін дії Code 95: Сертифікат Code 95 дійсний протягом 5 років. Для водіїв старше 60 років необхідно проходити медичні та психологічні огляди кожні 30 місяців. Тривалий курс підготовки (KWP) спочатку проходить лише один раз, а потім підтверджується кожні 5 років.

Майбутні правила в Україні мають на меті відобразити таку практику, підвищити безпеку дорожнього руху та забезпечити, щоб водії, особливо професіонали, постійно оновлювали свої навички та знання.

Очікується, що приведення українських процедур видачі посвідчень водія у відповідність до європейських стандартів сприятиме визнанню та спрощенню роботи водіїв на території ЄС. Конкретні процеси та аспекти визнання посвідчень українських водіїв в ЄС будуть розкриті в міру реалізації цієї ініціативи з переоформлення посвідчень.