Банки відпустили курс долара: прогноз курсу на найближчі дні

курс долара

Вартість готівкового долара в українських банках вранці 27 вересня знизилася. Як курс купівлі, так і продажу знизився на 5 копійок, склавши в середньому 37,65/38,3 грн порівняно з попереднім днем.

Серед найбільших установ найвищий курс був у Креді Агріколь Банку – 38,8 грн, а найнижчий – у ПриватБанку – 37,8 грн. Інші банки встановили ставки від 38,1 до 38,5 грн.

Креді Агріколь Банк також встановив найвищий курс купівлі на рівні 37,8 грн., на відміну від найнижчого курсу Універсал Банку на рівні 37,05 грн. Для більшості банків курс купівлі долара коливався від 37,2 до 37,75 грн.

курс долара 27 вересня

Важливо зазначити, що ці ціни можуть відрізнятися від фактичних курсів через можливі додаткові комісії, що стягуються банками.

Великі банки також встановили картковий обмінний курс, який застосовується виключно для купівлі іноземної валюти та подальшого поповнення депозитів. Однак купівля доларів безпосередньо за допомогою картки була заборонена з початку війни.

Обмінні пункти віддзеркалювали цю тенденцію до зниження: американська валюта коштувала 38,09-38,2 грн., що на 11 копійок дешевше в купівлі та на 10 копійок у продажу порівняно з попереднім днем.

Національний банк зберіг офіційний фіксований курс долара на рівні 36,56 грн.

курс долара 27 вересня

За прогнозами Тараса Лісового, начальника казначейства банку “Глобус”, до кінця тижня (1 жовтня) долар коштуватиме 38,7-39 гривень. Він підкреслив, що ринок очікує подальшої лібералізації на міжбанківському ринку, що дозволить вільні коливання курсу.

Підсумовуючи, пан Лісовий прогнозує стабільність та передбачуваність на готівковому ринку в останній тиждень вересня, якщо не виникнуть непередбачувані надзвичайні економічні фактори. Він прогнозує, що коридор допустимих коливань залишиться на рівні 38,7-39 гривень.

Звіти банківського сектору передбачають зростання вартості готівкового долара в жовтні, прогнозуючи діапазон 37,5-40 грн на наступний місяць, що перевищує поточні показники.