В Україні зріс попит на вживані авто: які машини купують найбільше

0 7 006

Галузеві аналітики пролили світло на трансформацію, якої зазнав ринок вживаних автомобілів через конфлікт, що триває в Україні.

Наслідки війни виразно відчуваються в цьому секторі, що призвело до значних змін у споживчому попиті. Зокрема, інтерес до купівлі автомобілів зменшився вдвічі порівняно з довоєнними часами.

Нещодавнє дослідження компанії Autolist демонструє, що українці щомісяця здійснюють понад 700 тисяч онлайн-пошуків вживаних автомобілів, що становить приблизно 8,22% від загального автомобільного попиту.

Для порівняння, ринок вживаних автомобілів почав демонструвати ознаки відродження у квітні 2022 року, переживши сплеск інтересу з рекордними 1,8 мільйонами пошукових запитів щомісяця. Цей сплеск можна пояснити нагальною потребою в транспортних засобах для територіальної оборони та ЗСУ у цей період.

Сприяло цьому і запровадження нульового розмитнення з квітня по липень 2022 року. Однак після завершення цього пільгового періоду попит на вживані автомобілі поступово знизився, що свідчить про тенденцію, яку спостерігали аналітики.

 

розмитнення

Автівки з яких країн найчастіше шукають українці

Що стосується країн, з яких українці найчастіше шукають вживані автомобілі, то історично популярним вибором були Сполучені Штати Америки. Однак за останні чотири роки ця перевага знизилася на 52%, впавши в середньому з 90 тис. до 43 тис. пошукових запитів на місяць. Інтерес до автомобілів з Польщі також знизився на 34% за той самий період.

Слід зазначити, що у вересні 2023 року спостерігався тимчасовий сплеск попиту на європейські автомобілі, ймовірно, завдяки зручній процедурі перереєстрації та близькості Польщі.

Які марки авто в попиті

марки популярні

Що стосується конкретних брендів, які користуються попитом, то автомобілі ВАЗ зберегли свої позиції лідера, за ними йдуть Renault, Mercedes-Benz, Toyota і Ford. Однак попит на ВАЗ за чотири роки суттєво знизився – на 55%, а на бренд Daewoo – на 63%, що є найзначнішим падінням. На противагу цьому, Volvo продемонстрував неабияке зростання – на 288%, що підняло його популярність з 40-ї на 30-ту позицію серед брендів вживаних автомобілів.

Ці тенденції відображають динаміку розвитку українського ринку вживаних автомобілів у складні часи.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь