3 моделі преміальних вживаних автомобілів, які експерти не рекомендують купувати у 2023 році

0 76

Ви все життя мріяли придбати преміальне авто і готові купити навіть машину з пробігом за привабливою ціною. Проте фахівці насамперед радять подумати, чому попередній власник так сильно знизив ціну?

Можливо, людина просто намагається здихатися дорогої іграшки, коли після пробігу 100-150 тис. км почнеться справжня морока з двигуном, підвісками, електронікою тощо. Адже, попри високу ціну на нове преміальне авто довготривала надійність таких машин досить сумнівна.

ТОП-3 авто з пробігом, які не варті витрат

Преміальний автомобіль передбачає дороге обслуговування й недешеві запчастини до нього. Тому, заплативши за авто умовні 10 тис. дол., готуйтеся вкласти ще стільки ж у доведення машини до ладу. Й це будуть далеко не останні витрати на ремонт авто преміум класу.

1. Mercedes ML W166

Mercedes ML W166

Mercedes ML W166 2011−2015 років випуску можна придбати на вторинному ринку за 22−28 тис. дол.

Головна проблема, з якою майже гарантовано зіткнеться новий власник ML W166, — дорогий капітальний ремонт найпоширеніших 3 л або 3,5 л моторів після 200–250 тис. км пробігу. Будуть питання до ланцюгових приводів ГРМ. Також у таких двигунах можуть утворюватися задири у циліндрах. У порівняно надійного 3 л дизельного мотора часто ламаються різні датчики, течуть прокладки теплообмінника, забивається впускний колектор та ламаються його заслінки.

Після пробігу понад 200 тис. км доведеться проводити дуже дорогий ремонт 7-ступінчастої коробки-автомата. Більшість деталей ходової частини Mercedes ML W166 алюмінієві, що означає їхнє швидке зношення. Майже ніколи не служать понад 100–150 тис. км задні балони пневмопідвіски.

2. Land Rover Discovery 4

Land Rover Discovery 2004-2017

Land Rover Discovery 4 2009−2016 років випуску можна купити за 13−20 тис. дол.

Головна проблема Discovery 4, як і у вживаного Mercedes ML W166, — у двигунах. Часто розтягується ланцюговий привід 3-літрового бензинового мотора, є багато питань у фахівців й до системи охолодження двигуна.

У 2,7 л турбодизеля після пробігу 150–250 тис. кілометрів часто стається провертання вкладки та руйнування колінвала. А отже відновлення такого мотора коштуватиме дорого. А 3 л турбодизель страждає від проблем з масляною помпою та постійного протікання переднього сальника. Також в обох двигунах кожні 100 тис. км потрібно міняти ремінний привід ГРМ. Нарешті 3 л двигун має дві турбіни, які потрібно дорого ремонтувати раз на 150 тис. км.

Як і в ML W166, ходова частина Discovery 4 не витримує значної ваги авто. Так, шарові опори та ступичні підшипники передньої підвіски часто не витримують пробіг 100 тис. км, а важелі — 70−80 тис. км.

Гордість Discovery 4 — пневмопідвіска, яка дозволяє змінювати кліренс у діапазоні від 130 до 225 мм. Але в її конструкції надто часто ламається майже усе — від пневмомолотів до проводки, компресору та датчиків висоти.

3. Porsche Cayenne 955/957

Porsche Cayenne 2002

Porsche Cayenne 955/957 2002−2010 років випуску віддають за 8−15 тис. дол.

Перше, що необхідно зазначити — Porsche Cayenne має дуже високу вартість догляду, адже обслуговується лише на профільних сервісах. До того ж вартість запчастин має захмарну. Наприклад, заміна гальмівних колодок та дисків коштуватиме майже 400 євро.

Ненадійними й дорогими в заміні є компресор та його клапани пневмопідвіски. А саму підвіску потрібно перебирати кожні 50 тис. км пробігу. А після 200 тис. км потрібно міняти коштовний опорний підшипник карданного валу.

Часто капітальний ремонт або й повна заміна 6-ступінчастої АКПП на Porsche Cayenne потрібна вже після пробігу 150 тис. км.

Найбільш довговічними двигунами для Porsche Cayenne виявилися 3,2- та 3,6-літрові бензинові мотори від Volkswagen, які витримували 250−300 тис. км до капітального ремонту. А ось у 4,5 л та 4,8 л бензинових двигунах набагато частіше відбуваються відмови в системі охолодження та утворюються задирки на стінках циліндрів. Також існує купа проблем із каталізатором, системою вихлопу та кисневими датчиками.

Нарешті, не є надійною електрика Porsche Cayenne, бо з роками експлуатації відмови йдуть одна за одною. А розбираються у складній електроніці авто лише у спеціалізованих сервісах за відповідну ціну.

Раніше було названо найпопулярніший автомобіль у світі, який обігнав за цим показником навіть обігнала навіть Toyota та Ford.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь