Mercedes готує випуск електричного G-Class

Mercedes G-Class електричний

У 2024 році культовий G-Class зазнає трансформації, як ніколи раніше, оскільки Mercedes-Benz приймає електричну революцію.

Довгоочікуваний електричний G-Class, представлений у вигляді прототипу на виставці IAA в Мюнхені, стрімко наближається до свого знаменного дебюту.

Всього через два роки після того, як Mercedes представив концепт EQG на цьому ж заході, відомий німецький автовиробник пропонує спокусливий погляд на майже готовий до виробництва електричний позашляховик. В офіційній заяві Mercedes повідомив, що відвідувачі IAA матимуть привілей оглянути електричний G-Class “за кілька місяців до його глобальної презентації в наступному році”. Хоча детальні технічні характеристики залишаються в строгому секреті, одне можна сказати напевно: традиційний G-Class з двигуном залишиться частиною модельного ряду.

Mercedes G-Class електричний

Хоча Mercedes не розголошує конкретні технічні деталі, інсайдери галузі очікують, що EQG буде оснащений чотиримоторною установкою і потенційно запропонує опціональний блок акумуляторів високої щільності з кремнієвим анодом. Ця інновація може підвищити щільність енергії на 20-40%, досягнувши вражаючих 800 Вт-год/л і забезпечивши “значне” збільшення дальності польоту. Однак, версія EQG з великим запасом ходу не очікується до 2025 року, приблизно через рік після випуску стандартної електричної версії.

Варто зазначити, що EQG не буде першою спробою Mercedes створити електромобіль з чотирма електродвигунами: SLS AMG Electric Drive став піонером цієї технології ще в 2012 році. Враховуючи міцну конструкцію і коробчату форму G-класу, який важить близько 3 000 кілограмів і більше, для забезпечення достатнього запасу ходу йому знадобиться найсучасніша акумуляторна батарея, особливо з огляду на його неідеальний коефіцієнт аеродинамічного опору.

Mercedes G-Class електричний

EQG буде використовувати модифіковану версію міцного сталевого шасі зі сходами, яке лежить в основі бензинового і дизельного G-Class (W463). Mercedes також оголосив про перехід на подвійні поперечні важелі як для передньої, так і для задньої підвіски. Для забезпечення довговічності під час поїздок по бездоріжжю і подолання водних бродів батарея буде укладена в міцний сталевий корпус, додатково захищений полімерною сумішшю, армованою вуглецевим волокном.

Окрім стандартних режимів руху (Eco, Comfort, Sport), EQG матиме режими Trail, Rock та Sand, а також режим повзання, призначений для точної навігації по бездоріжжю на заданій швидкості. Ще одна інтригуюча функція, відома як G-Turn, дозволить автомобілю виконувати розворот на 360 градусів після того, як водій вибере потрібний напрямок за допомогою пелюсток перемикання передач.

Mercedes G-Class електричний

Заглядаючи в майбутнє, електричний G-Class знаменує собою значну зміну в спадщині Mercedes-Benz, прощання з G-Class з двигуном V12 в 2017 році з моделлю G65 Final Edition і восьмициліндровою моделлю без двигуна AMG з моделлю G500 V8 Final Edition в червні 2023 року. Незважаючи на те, що G63 залишається в лінійці, культовий позашляховик стикається з постійною загрозою зникнення в автомобільному ландшафті, що швидко розвивається.