Seat знято з виробництва: Volkswagen робить ставку на Cupra

SEAT Ibiza

У найближчі роки Volkswagen має намір переглянути стратегічний фокус своєї іспанської дочірньої компанії Seat, зосередивши увагу виключно на новому бренді Cupra.

До 2030 року динамічний бренд Cupra стане незалежним представником південноєвропейського підрозділу концерну. Генеральний директор VW Томас Шефер оголосив про цю трансформацію під час заходу IAA Mobility, пояснивши, що роль Seat буде спрямована на те, щоб стати постачальником послуг мобільності, зберігаючи при цьому свою виробничу роль для інших моделей групи, таких як майбутній VW ID.2, на заводі в Мартореллі в Іспанії.

Значні інвестиції Volkswagen у Cupra підготували ґрунт для цього рішення. Бренд Seat, незважаючи на нещодавні стильні дизайни, намагався позбутися свого застарілого іміджу, що спонукало до зміщення фокусу. Шефер підкреслив, що одночасна економічна підтримка Cupra та Seat неможлива.

Cupra обрала інший курс, переосмисливши колишню лінійку обладнання Seat як окремий бренд з динамічною привабливістю, хоча дехто стверджує, що це ще не повністю реалізовано. Тим не менш, до початку 2030-х років Cupra має стати виключно електричним брендом – сміливий крок, успіх якого залежить від реакції споживачів.

 

Cupra Ateca
Cupra Ateca

Цей перехід знаменує собою кінець історії Seat як незалежного виробника автомобілів. Заснований у 1950 році, він спочатку виробляв моделі Fiat за ліцензією, а потім приєднався до Volkswagen Group у 1986 році. Однак протягом багатьох років бренд був фінансовим тягарем для VW, незважаючи на спроби позиціонувати його як середземноморську альтернативу Alfa Romeo.

Тепер, за підтримки VW, Cupra бере на себе роль, на яку колись претендував Seat. Але, як і інші автовиробники, Cupra стикається з проблемою диференціації за допомогою концепції спільних деталей. Зрештою, саме дизайн і маркетинг бренду відрізнятимуть його від аналогів Volkswagen і Skoda.

Ситуація ще більше ускладнюється рішенням Skoda зосередитися на виробництві доступних базових автомобілів після того, як вона втратила роль мейнстрімного бренду. І навпаки, Cupra прагне встановлювати вищі ціни та отримувати більший прибуток. Щоб привабити більш висококласну клієнтуру, Cupra повинна буде в найближчі роки змінити свій імідж з нинішнього “хлоп’ячого” на більш зрілий, спортивний.