Для військовослужбовців та ветеранів хочуть спростити ввезення вживаних авто

0 1 340

Пропонується звільнити від сплати ПДВ, акцизу та ввізного мита транспортні засоби (не більше одного), що ввозяться на митну територію України військовослужбовцями, учасниками бойових дій або особами з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни, за умови, що вони підпадають під товарну позицію 8703.

22 серпня 2023 року Д. Разумков вніс до Верховної Ради два законопроекти, спрямовані на впорядкування імпорту транспортних засобів для окремих демографічних груп:

  • Законопроект № 9639, який передбачає внесення змін до МКУ (Митного кодексу України).
  • Законопроект № 9640, покликаний внести зміни до ПКУ (Податкового кодексу України).

Відповідно до супровідного обґрунтування, ці законодавчі проекти мають на меті спростити процес ввезення вживаних транспортних засобів для військовослужбовців та ветеранів. Цей крок спрямований на розширення можливостей для мобільності, сприяння економічному зростанню шляхом створення умов для використання транспортних засобів, пов’язаних з бізнесом, та полегшення доступного легального ввезення вживаних транспортних засобів в Україну під час та після періоду воєнного стану.

Очікується, що тимчасове звільнення від податкових зобов’язань сприятиме підвищенню доступності транспортних засобів та надасть економічну підтримку військовослужбовцям і ветеранам.

податок авто розмитнення

Запропоновані законопроекти передбачають звільнення від сплати ПДВ, акцизного податку та ввізного мита для легкових автомобілів (не більше однієї одиниці), що відповідають товарній позиції 8703 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). Ця пільга поширюється на транспортні засоби, що ввозяться на митну територію України військовослужбовцями, учасниками бойових дій або особами з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни.

Крім того, цей пільговий режим поширюється на супутні компоненти, причепи та напівпричепи (не більше однієї одиниці кожної категорії), що ввозяться в митному режимі імпорту. Ця пільга доступна для військовослужбовців та ветеранів протягом усього періоду дії воєнного стану та протягом півроку після його припинення або скасування.

Крім того, пропонується розширити можливість передачі ввезеного за пільговими умовами транспортного засобу у користування членам сім’ї військовослужбовця або ветерана. Це може сприяти реабілітації, лікуванню або підвищенню мобільності осіб, які тимчасово не можуть керувати автомобілем за станом здоров’я.

У разі ратифікації цих законопроектів, закон набуде чинності через десять днів після його опублікування.


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь