Черговий скандал за участю Tesla: провідного виробника електрокарів викрили в обмані

Tesla

У ЗМІ стверджують, що Tesla не особливо привітно приймає скарги від покупців і нехтує їхньою обробкою, причому про цю проблему згадували багато клієнтів американської компанії. Незважаючи на цю кількість споживачів стрімко зростає, але тут є й зворотний бік медалі — зростає невдоволення, причому причин багато.

Один із найважливіших чинників такого невдоволення полягає у запасі ходу електромобілів від Tesla. І тут треба згадати слова Ілона Маска, який заявляв, що в його автомобілях запас ходу відображається «гнучко» — тобто при повній зарядці система завищує показник, а потім коригує його до більш приземлених значень. Звідси у споживачів і виникає враження, що виробник обманює їх або електромобіль несправний — це не дивно, коли запас ходу зменшується на очах, причому необґрунтовано. Але чи це брехня? Швидше за все, ні — лише невелика недоробка системи чи особливість її роботи. Але це лише один погляд на ситуацію.

Диверсійна група Tesla

Tesla

Звучить грізно, але американська компанія справді утворила «диверсійну групу», яка мала боротися з рекламаціями. Так, діагностика електрокарів справді проводилася, але її не можна назвати чесною. 

  • По-перше, дивацтва із запасом ходу фахівці пояснювали зносом акумулятора, хоча проблема часто виявлялася навіть на нових машинах. 
  • По-друге, вони просто заплющували очі на інші несправності, навіть якщо виявляли їх — відповідно, власники електромобілів залишалися неповідмленими.

Цікаво, що у своїх виправданнях диверсійна група Tesla посилалася на систему оцінки запасу ходу від EPA, яка є світовим еталоном. Таким чином, компанію можна було виправдати, якби не один цікавий факт — у її конкурентів електромобілі помиляються не так критично, а значить проблема не вигадана на порожньому місці. 

Це може вказувати або на те, що американському виробнику не вистачає кадрів для ретельного вивчення скарг і перевірки системи оцінки, або те, що Tesla дійсно проводила якісь маніпуляції з метою обману покупців. На жаль, враховуючи всі перелічені факти, друга теорія звучить правдоподібніше.