BMW та Mercedes-Benz запровадили нові санкції проти Росії

Mercedes E class W214

Спочатку дилери BMW, а потім і Mercedes-Benz, які ще ведуть діяльність на території російської федерації, зіткнулися з серйозною проблемою – вони були відключені від ПЗ, необхідного для отримання повноцінного доступу до фірмової онлайн бази. Таким чином, дилери, фактично, відразу втратили найбільш зручний інструмент для обслуговування автомобілів і виявлення несправностей.

Причому Mercedes і BMW, зважаючи на все, не хвилюють проблеми, з якими зіткнулися російські дилери. Останні заявили, що роблять усе можливе для дотримання офіційних зобов’язань перед покупцями, які володіють баварськими автомобілями — це, до речі, стосується гаджетів, куплених на маркетплейсах. Проте, з юридичної точки зору, такі компанії більше не можна назвати «офіційними», адже підтримки з боку виробника більше немає.

Кінець обслуговування?

СТО ремонт діагностика електрика

З одного боку, відчутних незручностей власники німецьких автомобілів, майже, не відчують — дилери зазначають, що обслуговування, як гарантійне так і післягарантійне, реалізовуватиметься повною мірою навіть без офіційного програмного забезпечення. Так, на це знадобиться більше часу, але фахівці мали б впоратися за рахунок свого досвіду та знань. Невідомо, щоправда, наскільки зсуватимуться терміни обслуговування — можливо на кілька днів, а можливо й на місяці. Як на нас, то краще б на роки. Та й чого скиглити – мають ж тази і москвичі. Розвиток? Ні, не чули.

З іншого боку, автоексперти заявляють, що така ситуація може спровокувати (і, сподіваємось – створить) багато проблем, починаючи від складнощів кодування ключів і закінчуючи тривалою діагностикою автомобілів. Уточнюється, що всі основні роботи тепер будуть проводитися в режимі офлайн — якщо дилери зрозуміють, що такий шлях неефективний, їм доведеться шукати обхідні шляхи, наприклад, підключатися до «офіціалів» за допомогою VPN.

Можна, звичайно, скористатися програмним забезпеченням інших розробників, але тут, знову ж таки, питання полягає у безпеці такого методу.