Названо 12 моделей кросоверів, які дуже часто відвідують СТО

ремонт авто сто

В Україні, як стверджують представники великих дилерських центрів, влітку 2023 зріс попит на автомобілі. За словами продавців, найчастіше клієнти зупиняють свій вибір на кросоверах європейських та японських марок.

Зробити правильний вибір при купівлі SUV потенційним клієнтам може допомогти нове дослідження аналітиків британського видання Whatcar.com та страхової компанії MotorEasy. Під час нього було проведено опитування 25 тис. власників кросоверів.

Усіх їх попросили розповісти про несправності автомобілів, з якими вони зіткнулися за останні 24 місяці експлуатації. На основі цих даних було складено антирейтинг найпроблемніших моделей сегменту SUV. Всі ці машини без проблем можна купити і на українському ринку старих автомобілів.

Land Rover Discovery (2004–2017)

Land Rover Discovery 2004-2017

Лідером антирейтингу став позашляховик Land Rover Discovery. Власники автомобіля поскаржилися на ненадійність автівки, а також дорожнечу та складність ремонту. Так, до сервісних центрів за минулі два роки були змушені звернутися відразу 46% власників Land Rover Discovery. За словами автомобілістів, найчастіше проблеми виникали з акумулятором, гальмівною системою, двигуном, паливною системою та підвіскою.

У сервісних центрах 25% машин провели лише один день. Ще 50% власників змогли забрати свої автомобілі з ремонту менш як за тиждень. Найчастіше середній чек за роботи становив £750.

Nissan X-Trail (2004-2017)

Nissan X-Trail 2005

Не найкраще справи на вторинному ринку і з Nissan X-Trail (2004–2017). В результаті опитування вдалося з’ясувати, що одразу 45% власників цієї машини зіткнулися з великою кількістю несправностей під час експлуатації машини. Найчастіше проблеми виникали з роботою кондиціонера, акумулятора, гальм, електрики, вихлопної системи та коробки передач.

На гарантійний ремонт японських кросоверів змогли розраховувати одразу 35% власників Nissan X-Trail. Однак 10% респондентів пощастило менше, і вони були змушені заплатити за роботи більше £1500.

Peugeot 2008 (2013–2019)

Не менше проблем виникає у власників французького кросовера Peugeot 2008 (про неполадки повідомили 44% опитаних). Головне нарікання автомобілістів – неполадки з вихлопною системою. Також зафіксовано кілька випадків збоїв у роботі підвіски.

Головний плюс – 22% несправних машин було відремонтовано безкоштовно (за гарантією). В інших випадках власники були змушені заплатити за роботи близько 750 £. Як зазначають власники французьких кросоверів, у деяких випадках для того, щоб добратися до сервісу, їм доводилося користуватися евакуатором. Понад 30% респондентів поскаржилися, що роботи з їхніми машинами тривали більше тижня.

Land Rover Discovery Sport (2014 – н.ч.)

Охочим придбати вживаний кросовер Land Rover Discovery Sport варто серйозно задуматися про доцільність такої покупки. Під час опитування одразу 44% респондентів розповіли про неполадки з цією машиною, з якими вони зіткнулися за останні 24 місяці. Найчастіше водії скаржилися на роботу двигуна та вихлопної системи. У 34% випадків Land Rover провів ремонт машин власним коштом. Інші водії заплатили в сервісних центрах від £500 до £1500.

Range Rover Evoque (2011-2019)

Range Rover Evoque 2017

Як стверджують автори дослідження, кросовери Range Rover Evoque користується популярністю за свій стильний зовнішній вигляд. При цьому, як свідчать дані опитування, до надійності машини може виникнути низка питань. Наприклад, відразу 44% власників Evoque за останній час були змушені віддати свій автомобіль у сервіс на тиждень для усунення несправностей. Причому найчастіше проблеми виникали з електрикою та кузовом кросовера. Також водії поскаржилися на кондиціонер та вихлопну систему цієї моделі.

Гарантія діяла приблизно на 34% несправних машин. За ремонт інших автомобілів їх власники були змушені заплатити в середньому £500.

Nissan Qashqai (2014-2021)

Nissan Qashqai

Дуже багато нарікань виникло у 43% водіїв до японського кросовера Nissan Qashqai другого покоління. Причому йдеться виключно про бензинову версію цієї машини. Найчастіше власники цих машин стикалися з непрацюючою вихлопною системою та електронікою. Також у списку найпоширеніших проблем несправності підвіски, двигуна та акумулятора.

Також власники седана зі знаком мінус відзначили тривалість ремонту та ціни на роботи. Так, 20% водіїв заплатили в сервісних центрах від £500 до £1500.

Audi Q7 (2006-2015)

Слабкими місцями німецького кросовера Audi Q7 з бензиновим мотором є підвіска та гальмівна система. Саме на них під час опитування поскаржилися 36% власників цього автомобіля. За їхніми словами, незважаючи на поломки, всі автівки залишалися на ходу і змогли дістатися сервісних центрів своїм ходом без допомоги евакуатора. При цьому жодного автомобіля не було відремонтовано за гарантією. Найчастіше роботи в сервісних центрах оцінювалися в £500. Однак 25% власників Audi Q7 були змушені заплатити від £750 до £1500.

Hyundai Santa-Fe (2013-2018)

Різкій критиці британських автомобілістів зазнав і популярний в Україні корейський кросовер Hyundai Santa-Fe. Відразу 37% опитаних розповіли про відвідування сервісного центру за два роки. Найпоширенішою проблемою машини стала несправність коробки. Також, до антирейтингу поширених поломок цієї машини увійшли вихлопна система, електрика і гальма.

Окрім цього зі знаком мінус британці відзначили вартість ремонту. Так, 23% власників несправних машин були змушені заплатити за ремонт £1500. Сам ремонт зайняв досить тривалий час. Багато машин їх власники змогли забрати лише через тиждень.

Ford Kuga (2008-2013)

Ford Kuga 2010

Як зазначається у дослідженні, на вторинному ринку Великобританії кросовер Ford Kuga першого покоління має високий попит. Як основні переваги вказується невисокі ціни на машину з пробігом і простота в експлуатації.

Втім, експерти радять потенційним клієнтам серйозно подумати, перш ніж купувати цей автомобіль на вторинному ринку. Справа в тому, що близько 35% власників кросовера минулого року були змушені звернутися до сервісних центрів через різні проблеми з машиною. Причому 45% опитаних заявили, що роботи над автомобілем тривали понад тиждень.

Середній чек у сервісному центрі більшість власників становив менше £300.

Volkswagen Tiguan (2007-2016)

Volkswagen Tiguan 2012

Також розчарували своїх власників кросовери Volkswagen Tiguan (про неполадки повідомили 34% опитаних). Водночас водії відзначили, що, незважаючи на ці дефекти, всі машини залишалися на ходу і змогли доїхати до сервісу самостійно. Головне нарікання автомобілістів – неполадки з інформаційно-розважальною системою. Також зафіксовано кілька випадків збою в електроніці. Для більшості респондентів поїздка в сервісний центр обійшлася в £500.

BMW X1 (2009–2015)

Німецький кросовер BMW X1 користується високою популярністю на вторинному ринку України. Проте британські водії розчаровані цією моделлю. Правда, всі нарікання в основному пов’язані лише з дизельною модифікацією автомобіля. Так, за останній час проблеми з BMW X1 виникли у 29% власників цього кросовера. Як зізнаються респонденти, справжнім головним болем для них стала некоректна робота двигуна, вихлопної та паливної систем, а також коробки передач. Ремонт машини зазвичай тривав більше тижня, а середній чек становив від £300 до £500.

Kia Sorento (2010–2015)

Kia Sorento відрізняється від інших кросоверів, які потрапили до антирейтингу, вищою надійністю. Скарги на цю машину виникли лише у 25% респондентів. Однак усунення проблем у цієї корейської моделі виявилося довгим та дорогим процесом. Наприклад, 57% цих машин провели в сервісних центрах більше одного тижня, а середній чек за ремонт перевищив £500. Найчастіше до майстрів власники Kia Sorento змушені звертатися через несправні гальма.