Стало відомо, які автомобілі найчастіше викрадають в Україні у 2023 році

викрадення авто

Після сплеску крадіжок автомобілів на початку повномасштабного вторгнення, останні тенденції свідчать про поступове повернення до нормального рівня.

Регіонами, що найбільше потерпають від автозлочинності, залишаються Донецька, Луганська та Запорізька області. Згідно з цьогорічним звітом про популярні марки автомобілів серед викрадачів, ВАЗ, Фольксваген та Мерседес є найпопулярнішими серед них.

За останні три роки в Україні було скоєно понад 14,2 тисячі крадіжок транспортних засобів.

викрадення авто 2023

Апогею ця тривожна тенденція досягла у буремному 2022 році, коли до правоохоронних органів звернулася загрозлива кількість автовласників – до 10,4 тис. випадків. Це становить приголомшливі 73% від усього досліджуваного періоду. На противагу цьому, поточний рік зберігає більш звичну траєкторію, що спостерігалася в попередні роки: у першій половині 2023 року було викрадено 809 транспортних засобів.

Донецька область є найбільш ураженою з точки зору крадіжок автомобілів – 2,7 тис. випадків за останні три роки. За нею йдуть Луганська та Запорізька області, де зареєстровано 1,9 тис. та 1,5 тис. випадків відповідно. На противагу цьому, в Івано-Франківській області зафіксовано найменшу кількість крадіжок, де з 2020 року офіційно зникло лише 46 транспортних засобів.

викрадення авто 2023

Серед транспортних засобів, які найчастіше стають об’єктами крадіжок, – легкові, вантажні автомобілі та мотоцикли, на які припадає понад 12 200 крадіжок. У більш специфічній категорії найменш “екзотичними” є тракторні причепи – з 2020 року було викрадено лише 34 одиниці.

викрадення авто 2023

викрадення авто 2023

Сумнівну честь бути найбільш викраденим брендом за останні три роки утримує ВАЗ – 2,3 тис. автомобілів, або 16% від загальної кількості.

Цей реліквія радянського автопрому незмінно очолює щорічний список викрадених автомобілів в Україні. Втім, з часом вподобання крадіїв щодо інших марок дещо змінилися. Зокрема, у 2020-2021 роках попитом користувалися Hyundai та Toyota, а у 2022 році – Renault та Volkswagen. Крім того, Mercedes і Volkswagen наразі зберігають свої позиції в топ-3 брендів, яким злочинці надають перевагу у 2023 році.

викрадення авто 2023

викрадення авто 2023

Якщо говорити про конкретні моделі, то найчастіше викрадають автомобілі ВАЗ-2107, 21063 та 21099, DAEWOO LANOS, Volkswagen Passat та Renault Duster. На ці моделі припадає 1 034 крадіжки за три роки, причому значна частина з них була знайдена правоохоронцями в попередньому році.

Варто зазначити, що кількість викрадених автомобілів, задокументованих у Реєстрі, перевищує кількість справ, які розслідує ГПУ. Національна поліція України пояснює цю розбіжність шквалом викрадень автомобілів з підприємств, організацій та автосалонів на початку російського вторгнення. Через комплексний характер цих крадіжок часто порушувалося одне кримінальне провадження, а згодом оголошувалася в розшук сукупна кількість викрадених транспортних засобів.