Електробус Ford потужністю понад 1400 к.с. візьме участь у гірських перегонах

Ford SuperVan 4.2

У середині минулого року Ford продемонстрував електричний фургон із рекордною потужністю 2000 кінських сил у рамках своєї лінійки SuperVan. Прототип був створений для Фестивалю швидкості у Гудвуді та дебютував на цьому заході.

Тепер компанія вирішила використати базу цього електробуса для презентації нового проекту, з яким планує брати участь у сходженні на Пайкс-Пік наприкінці цього року.

Підйом у гору включає рівно 156 поворотів, тому компанія зробила більший наголос на аеродинаміку і змінила зовнішній вигляд мікроавтобуса, підігнавши його під умови швидкого проходження поворотів.

Ford SuperVan 4.2

Машина отримала новий задній спойлер, нові дзеркала, а також передній сплітер із вуглецевого волокна для кращого розподілу повітря.

Втім, з вагою, як і раніше, залишалися проблеми (маса автомобіля перевалювала за 2 тонни). І в результаті Ford довелося позбавити мікроавтобус одного електродвигуна або 600 к. с. При цьому 1408 «скакунів», які залишилися, як і раніше, будуть приводити в рух усі чотири колеса.

Компанія не уточнила, як це вплинуло на розгін до 100 км/год, який раніше займав 2 секунди, але можна припустити, що він хоч трохи, але погіршився. Крім цього, цей мікроавтобус Ford обзавівся модернізованою гальмівною системою з вуглецево-керамічними дисками, а також кованими магнієвими колесами.

За кермом SuperVan 4.2. під час штурму гори Пайкс-Пікс перебуватиме французький гонщик Роман Дюма.