Названо моделі найшвидших кросоверів у світі

Tesla Model Y

У цьому матеріалі зібрано 8 серійних кросоверів, які вже в заводському виконанні розганяються з місця до 100 км/год швидше, ніж за 4 секунди.

Декілька років тому поняття “швидкий автомобіль” і “кросовер” ніяк не були пов’язані. Та що там, поняття “кросовер” кілька років тому взагалі не існувало як такого – всі користувалися визначенням “позашляховик”. У будь-якому випадку, при погляді на величезний автомобіль з високим дорожнім просвітом і містким салоном, на думку ніяк не спадає, що він може розігнатися з місця до 100 км/год хоча б за 8 секунд.

Однак, з розвитком технологій ми отримали такий клас, як “спортивні кросовери та позашляховики”, який включає дуже дорогі і преміальні моделі від іменитих брендів.

Ми вирішили зібрати в одному матеріалі 8 найшвидших на сьогоднішній день кросоверів, які випускаються серійно.

Tesla Model X Plaid

Tesla Model S Plaid

Першим у цьому списку виявився електричний автомобіль Tesla Model X Plaid. В даному випадку автомобіль комплектується відразу трьома електромоторами з сумарною потужністю 1020 к. с., який розганяється з місця до 100 км/год за 2,6 секунди. Максимальна швидкість моделі становить 262 км/год.

Aston Martin DBX 707

Другий рядок займає Aston Martin DBX 707 потужністю 707 к. с. Під капотом цього кросовера розташувався 4-літровий турбомотор від Mercedes-AMG, який розганяє автомобіль з місця до 100 км/год за 3,3 секунди.

Ferrari Purosangue

Ferrari Purosangue

Далі йде Ferrari Purosangue. Цей кросовер приводиться в рух фірмовим 6,5-літровим атмосферним V12 потужністю 725 к. с., який розганяє італійський “недокросовер” за ті ж 3,3 секунди.

Lamborghini Urus Performante

Четвертим автомобілем у цій категорії став Lamborghini Urus Performante, який на 47 кг легший за “звичайний” Urus і на 16 к. с. потужніше – він видає 666 к. с. і 850 Нм крутного моменту. Очевидно, що з місця до 100 км/год він розганяється за той самий час, що й дві інші машини у цьому пункті.

Porsche Cayenne Turbo GT

Porsche Cayenne

Нарешті п’ятою моделлю, яка здатна прискорюватися з місця до 100 км/год за 3,3 секунди, став Porsche Cayenne Turbo GT. У рух він приводиться тим самим 4-літровим турбомотором, але вже на 640 сил.

Lamborghini Urus

Далі у нас йде “звичайний” Lamborghini Urus з 4-літровим турбомотором на 650 к. с. і 850 Нм крутного моменту, який робить заповітну вправу за 3,6 секунди. Нагадаємо, що модель у буквальному значенні слова «врятувала» марку від повільного згасання – нині кросовер є другою за популярністю моделлю компанії та впевнено наздоганяє за показниками продажів спорткар Huracan, який існує на ринку вже близько 10 років.

Ford Mustang Mach-E GT

Ford Mustang Mach-E GT

На передостанньому місці ТОП-у найшвидших кросоверів у світі дві електричні моделі. Першою став Ford Mustang Mach-E GT, який оснащується двома електромоторами на 465 к. с. і 830 Нм крутного моменту. Цей автомобіль розганяється з місця до 100 км/год за 3,7 секунди і має максимальну швидкість 200 км/год.

Tesla Model Y

Другою моделлю в цьому пункті став Tesla Model Y, який також оснащується двома двигунами потужністю 490 сил і 660 Нм крутного моменту. Щоправда, цей кросовер має вищу максимальну швидкість, що становить 241 км/год.