Експерт розповів, для кого в Україні відновлять нульове розмитнення авто

0 645

Відновити нульову ставку розмитнення можуть повернути українцям, чиї транспортні засоби були знищені або викрадені окупантами, – у Верховну Раду подали новий законопроект.

Андрій Шаповалов, автоюрист, нещодавно в інтерв’ю “Громадському радіо” розповів про те, як відбуватиметься цей процес.

Шаповалов пояснив, що механізм відновлення нульового розмитнення буде схожий на існуючий закон, який компенсує громадянам України втрати нерухомості внаслідок російської агресії. У запропонованому законопроєкті буде прописаний чіткий алгоритм, згідно з яким особи, які зможуть надати підтверджуючі документи, що підтверджують втрату їхніх транспортних засобів внаслідок дій окупантів, матимуть можливість отримати компенсацію або ввезти автомобіль з-за кордону без сплати митних платежів за розмитнення.

Щоб довести факт втрати, особам рекомендується зробити наступні кроки. По-перше, слід негайно звернутися до поліції, повідомити про інцидент та офіційно задокументувати його. Згодом слід написати листа до СБУ (Служби безпеки України) відповідно до рекомендацій, наданих ampercar.com. Після цього СБУ порушить кримінальну справу, і в рамках цієї справи буде проведена товарознавча експертиза для визначення вартості втраченого транспортного засобу. Ця оцінка стане підставою для отримання допомоги від держави.

Шаповалов визнав, що в нинішньому законопроекті прямо не згадуються випадки, пов’язані з частинами, що відпадають зі збитих літаків “Шахід”. Хоча формально ці випадки включені, вони не розглядаються окремо. Якщо автомобіль зазнав пошкоджень, власник може розраховувати на отримання до 60% необхідних коштів на відновлення.

розмитнення

Для успішного проходження процесу важливо задокументувати всі випадки, пройти необхідні експертизи, заповнити заяви та звернутися до відповідних органів. Якщо власник автомобіля не може бути фізично присутнім, він може призначити довірених осіб для ведення справи. Важливо зазначити, що цей механізм ще не діє, оскільки законопроект знаходиться на стадії розробки. Тим не менш, постраждалим особам рекомендується фіксувати свої випадки та збирати всі необхідні документи. Після доопрацювання та прийняття законопроекту власники транспортних засобів, пошкоджених або викрадених окупантами, матимуть право на отримання компенсації.

Нижче наведено рекомендований алгоритм дій:

  • Негайно звернутися до поліції із заявою та внести відомості до ЄРДР (Єдиного реєстру досудових розслідувань).
  • Порушити кримінальну справу через поліцію.
  • Провести звіт-оцінку стану транспортного засобу.
  • Повідомити про подію страхову компанію.

У разі необхідності звернутися до суду для вирішення будь-яких суперечок або претензій.
Особам, які постраждали в результаті таких інцидентів, важливо старанно дотримуватися цих кроків, щоб забезпечити собі найкращі шанси на отримання відповідної компенсації після прийняття законопроекту.


➡Відкриваємо ❗❗Збір коштів на на МАВІК 3. Гарячі хлопці - На гарячому напрямку..😎 Як завжди є потреба в дронах..!!
Сльозливого тексту не буде, самі знаєте, як це важливо..!! Віримо, Ви втомлені. Але, там нашим захисникам важче в рази. Разом до перемоги..
🎯Ціль: 115 000 ₴ Для переказу тисність на 👉 Посилання на банку або ж номер картки 5375 4112 0962 9158

Всім здоров'я❤️


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь