Коротка історія створення компанії Mazda

Mazda емблема

Сьогодні розповімо Вам історію створення гіганта автомобілебудування – Mazda Motor Corporation.

Почалося все, як часто це буває, зовсім не з автомобілів, а з компанії з виробництва виробів із коркового дерева. Якийсь син рибалки на ім’я Дзюдзіро Мацудо, в 1920 році придбав будівельну компанію, яка щойно збанкрутувала, і трохи змінив в ній напрямок розвитку. Так на світ з’явилася “Toyo Cork Kogyo Ltd”, яка пізніше додала в асортимент продукції механізовані інструменти і прибрала з назви “Cork”.

Безпосередньо автомобілями компанія почала займатися з 1931 року. Першими прототипами стали, непопулярні на той час у Японії, трицикли. Своїх фанатів цей вид транспорту отримав після перемоги у перегонах. Приблизно в цей час було змінено назву на вже знайоме нам – Mazda. Варто зазначити, що ім’я нової компанії було запозичене із Зороастризму, так там називають верховного бога мудрості та світла.

Mazda мото

У період 30-х років компанія активно розвиває виробництво вантажного транспорту з прицілом на китайський ринок. Згодом ці ж автомобілі вони постачатимуть до японської армії у роки Другої світової війни. Ще одним напрямом стало виробництво гірничодобувного обладнання, яке почалося в 1935 році, для копалень Сумітомо.

Окрім вантажних автомобілів та мотоциклів для армії, у період війни, Mazda переобладнує завод під випуск гвинтівок. Бомбардування Хіросіми не обходить стороною компанію, саме там знаходиться будівля заводу. Від ядерного вибуху гинуть 400 робітників, але сам будинок знаходиться далеко від епіцентру вибуху і залишається цілим. Там далі розгорнуть центр з координування допомоги населенню та відновленню міста, аж до 1945 року. До п’ятдесятих років відбувається повернення до виробництва триколісних вантажівок. Також відбувається зміна голови компанії, посаду директора обіймає син Дзюдзіро – Тенудзі Мацудо.

Новий виток розвитку відбувається в 1960 разом з випуском першого повноцінного чотиримісного купе – Mazda R360. Далі починається поширення впливу на сусідні країни: відкриття заводу в Новій Зеландії, співпраця з компанією Ford, а також дебют на європейському ринку з універсалом Mazda Familia.

Mazda R360

Вже на початку 70-х відбувається перший експорт автомобілів до США. Mazda стає великим гравцем на ринку, укладає партнерську угоду з Kia Motors і розпочинає спільний випуск автомобілів. У 1979 році Ford Motor купує 25% акцій компанії та створює спільне підприємство в Японії. Дітищем цього союзу стає Mazda Bongo зразка 1983 року. 1984 року було змінено назву, цього разу вже остаточно й донині.

Дев’яності запам’яталися випуском знаменитого родстера MX-5, перемогою в гонці «24 години Ле-Мана» єдиним в історії автомобілем із роторним двигуном – Mazda 787B, дебютом першого покоління Demio, а також призначенням першого японського керівника – Генрі Уоллеса.

Mazda 787B

До середини нульових концерн поширив свій вплив вже на 120 країн, у 21 з них було відкрито складальні підприємства.

На сьогоднішній день дилерські центри працюють у 148 містах. В асортименті автомобілів представлені як спорткари, так і позашляховики, і седани з хетчбеками. Однією з найпопулярніших моделей є Mazda CX-5.

Нижче наведено еволюцію логотипу компанії.

Mazda лого