Експерти назвали сім способів зменшити витрату палива в будь-якому автомобілі

0 310

Як зменшити витрату пального (бензину, дизеля чи газу) на авто — це завжди актуальне питання. І зараз ми відповімо на нього!

При нинішніх цінах на паливо його витрата стала одним з головних технічних показників автомобіля. Завдяки сучасним технологіям автомобілі стали значно менше споживати палива, проте, показники витрати залежать не тільки від автомобіля, а й від водія, який при наявності певних знань і навичок може значно скоротити витрати на нього. Про те, як гарантовано зменшити витрату палива свого автомобіля — читайте далі.

1. Змінити стиль водіння

Найбільший вплив на витрати палива надає неекономічний стиль водіння. За результатами дослідження фінських учених, за нераціонального стилю водіння перевитрата палива досягає 300 літрів на рік. Чим рідше ви розганяєтеся і гальмуйте, тим менша витрата палива. Найкраще рухатися плавно та зберігати постійну швидкість. Не натискайте різко на педаль газу – витрата палива збільшиться в десятки разів. Найменше гальмуйте перед світлофорами — краще підкочуватися до них на передачі. Якщо у вас МКПП, вчасно змінюйте передачі та швидше перемикайтеся на підвищену. Спокійна їзда 60-70 км/год на четвертій або п’ятій передачі забезпечить найменшу витрату палива. На АКПП витрата палива буде більшою — для економії максимально плавно натискайте на педаль газу.

2. Стежити за технічним станом автомобіля

Заощадивши на обслуговуванні автомобіля, ви сильно витратитеся на бензин. Краще подбати про стан автомобіля, і не лише забезпечити безпеку на дорозі, а й зменшити щомісячні витрати на пальне. Вчасно міняйте свічки запалювання та перевіряйте, чи немає на них нагару.

Не заощаджуйте на регулюванні сход-розвалу – це зменшить перевитрату на 60 літрів на рік. Слідкуйте за чистотою повітряного та паливного фільтрів. Також не забудьте про тиск у шинах: зменшення тиску на 0,5 атмосфери збільшить перевитрату палива до 6 зайвих літрів на рік.

3. Правильно підберіть моторне масло

Правильно підберіть моторне масло для вашого автомобіля і віддайте перевагу синтетичним і напівсинтетичним складам з низькою в’язкістю – вони знизять тертя між частинами двигуна, що рухаються, і можуть зменшити витрату палива до 80 літрів на рік. Існують і спеціальні «енергозберігаючі» олії.

4. Влаштуватись за фурою

Такий спосіб економії палива при їзді шосе дуже ефективний. Сенс полягає в тому, що ви рухаєтеся трасою за великогабаритним транспортним засобом, на відстані 2-5 метрів. Таким чином, ваш автомобіль практично не зустрічає опору повітря і ви заощаджуєте багато палива; крім того, ви підлаштовуєтеся під плавну швидкість вантажівки, рухаєтеся без прискорень та гальмування. Спосіб, однак, підійде лише досвідченим водіям, оскільки фурою обмежується огляд дороги.

заправка паливо бензин

Фура може різко загальмувати, а якщо ви рухаєтеся між вантажівками, виникає ризик при обгоні іншими автомобілями, які можуть вас не помітити. Тому заощаджуючи паливо таким чином, будьте гранично обережні.

5. Закрити вікна

Відкриті вікна діють за принципом парашута – на високих швидкостях вони дуже погіршують аеродинаміку. Для подолання опору повітря потрібно більше енергії, отже, сильніше витрачається паливо. При русі на великій швидкості краще включити кондиціонер – витрата палива буде меншою.

6. Позбутися всього зайвого

Чим важчий автомобіль, тим більше палива витрачається на його рух. Зменшити масу автомобіля можна за рахунок вантажу, що перевозиться: витягніть з салону і багажника все зайве і заощадіть на паливі. Також корисно зняти багажник з даху – він не лише збільшує вагу автомобіля, а й погіршує аеродинаміку.

7. Економія при кожній заправці

Окрім цього, заощадити кошти на пальне допоможе та участь у програмі лояльності різних АЗС. За кожну покупку на АЗС ви отримуєте бонуси або знижки, якими можна сплатити додатковий бензин, мийку та покупки у магазині чи кафе.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь