Aston Martin презентував новий спорткар DB12

Aston Martin DB12

Компанія Aston Martin представила нову модель класу Gran Tutismo – DB12. Це класичний спорттурер, спадкоємець у тому числі моделі DB5 – першого Aston Martin Джеймса Бонда.

Виробник описує DB12 як нову модель

Це перший автомобіль створений після того, як контроль над компанією отримав канадський бізнесмен Лоуренс Стролл. Однак насправді йдеться швидше про еволюцію DB11, що випускається з 2017 року.

Aston Martin DB12

При цьому новинка стала помітно більшою, а її стиль став менш динамічним і соліднішим. Фактично якщо раніше Aston Martin класу GT за концепцією був ближчим до Ferrari, то тепер за орієнтир взято швидше Bentley Continental GT.

Машина втратила двигун V12 розробки самого Aston Martin на основі двох блоків V6 від Ford. Тепер єдиним двигуном залишився 4,0-літровий V8 на основі блоку Mercedes, у якого британські інженери збільшили потужність до 680 к. с. Це на 41 “конячку” більше, ніж у старого V12, що дозволило скоротити час розгону до 100 км/год з 3,9 до 3,5 с.

Максимальна швидкість новинки сягає 325 км/год

Новий DB12 стане однією з восьми моделей, які Aston Martin планує представити до 2026 року. Серед наступних новинок будуть як динамічніші моделі, так і електрокари.