Експерт назвав причину, через яку китайські автомобільні бренди ніколи не перевершать європейські авто

0 7 457

Вибір китайських легкових авто та позашляховиків у 2023 році є досить непоганим варіантом.

Придбання автомобіля виробництва Китаю сьогодні – хороша можливість покупки чогось пристойного на вигляд і більш менш надійного технічно, при цьому – із середнього вартісного сегменту.

Проте, незважаючи на цінову доступність громадянам середнього достатку та широкий офіційний вибір буму продажів автомашин, що виробляються у Піднебесній, ніколи, по суті, і не спостерігалося.

Річ у тому, що китайський автопром має одну проблему, вирішити яку автомобілебудівники Китаю не зможуть, мабуть, ніколи, тим більше – у найближчі п’ять років.

Що не так із автопромисловістю КНР

китайські авто

Китайці не мають браку фінансів – їм по кишені перекупити майже будь-яку компанію Європи, яка балансує на межі банкрутства, включаючи пакет усіх технологій, а потім виробляти практично ті самі ТЗ на власних виробничих майданчиках, благо – і навчених трудових ресурсів у країні вистачає.

Нюанс у тому, що якщо будь-який європейський автовиробник доходить до того, що продає себе з усіма напрацюваннями Китаю, значить – він явно не був на світовому авторинку лідером, з чого випливає – нові автомобілі будуть так собі за якістю.

Наприклад, керівництву концерну Volkswagen Group і на думку не спаде продати власні технології будь-кому, розміщення виробництва – так, але не позбавлення себе назавжди прав на самі розробки. А самостійно китайці вдосконалити чужі технології чи створити передові свої – поки що не в змозі.

Чому Китай не має власних хороших технологій

китайські авто

Китайська автомобільна промисловість, в порівнянні з іншими країнами, ще дуже молода – зачатки з’явилися всього якихось два десятиліття тому, і всі перші млинці, як водиться, виявилися комом. Тільки в останні п’ять років авто китайських брендів почали складати за якістю та наворотами конкуренцію різним «європейцям» та «японцям». Європейському автопрому стукнуло вже більше століття – перші Мерседеси та Сітроєни забігали автошляхами ще на рубежі XIX і XX століть.

Японці розгорнулися в період, який називають японським економічним дивом, що припало на середину 1950-х, на сьогодні автомобілі в Японії сходять з конвеєрів вже майже сім десятиліть. Словом, навіть узявши за основу низку окремих європейських розробок, китайцям знадобиться час перекроїти їх інакше – по-новому чи під себе. Даний фактор і є та сама непереборна проблема автомобілебудівної галузі Китаю.

Корейцям прийти до європейського рівня вдалося через років 25-30, КНР працює над створенням власних технологій близько 20-ти. Цілком ймовірно, до 2033-2035 років Китайській Народній Республіці вдасться наздогнати Японію з Європою.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь