У МВС анонсували зміни: іспити для майбутніх водіїв стануть більш суворими

0 811

Запроваджуються більш суворі правила для кандидатів у водії, які складають іспити, включаючи використання відеоспостереження та звукозапису під час теоретичної та практичної частин іспиту.

Метою є створення прозорих умов, за яких особи зможуть отримати посвідчення водія лише за наявності необхідних знань та навичок, що виключає будь-які інші варіанти. Для цього буде проведено модернізацію сервісних центрів, розширено навчальні аудиторії та обладнано їх спеціалізованими технічними засобами для комплексного відеоспостереження та звукозапису.

Система відеоспостереження буде спроектована таким чином, щоб виключити сліпі зони, забезпечивши повне покриття аудиторії. Це дозволить запобігти таким інцидентам, як підказування кандидатам під час іспиту або будь-які незаконні дії персоналу. Відеозаписи також полегшать процес оскарження результатів іспиту, оскільки кандидати матимуть можливість запросити відзнятий матеріал для аналізу. Крім того, буде запроваджено систему Face ID, яка працюватиме на кожному комп’ютері в аудиторії для перевірки особи кандидатів у водії та надання або відмови у доступі до іспиту.

Під час іспиту кандидати проходитимуть додаткові заходи ідентифікації для посилення безпеки. Головний сервісний центр впровадив систему, яка запобігає віддаленому доступу до комп’ютерів та місць проведення іспитів, забезпечуючи прозорий та ефективний теоретичний іспит шляхом закриття периметру.

Для сприяння цим змінам Міністерство внутрішніх справ створить 55 хабів по всій Україні зі 148 сервісних центрів, насамперед в обласних центрах та великих містах

Ці хаби слугуватимуть майданчиками для складання теоретичного іспиту, а також надаватимуть можливість складати практичний іспит в автомобілях. Центри будуть обладнані сучасними відеореєстраторами з декількома камерами для фіксації дій як всередині, так і зовні транспортного засобу, що унеможливить будь-яку допомогу чи маніпуляції під час іспиту. Звук також записуватиметься для подальшого усунення будь-яких можливостей неправомірних дій.

водій салон гаджет

Міністерство внутрішніх справ вже провело інвентаризацію транспортних засобів, і планує оновити автопарк автомобілями, обладнаними необхідними технічними засобами контролю.

Пілотний проект стартує 1 червня у чотирьох областях: Львівській, Київській, Одеській та Вінницькій.

Цей пілотний проект дозволить протестувати та доопрацювати запропоновану систему, зробити висновки перед тим, як масштабувати її на всю країну. Крім того, запроваджується нова опція – реєстрація на теоретичний іспит онлайн, що дозволить кандидатам отримати конкретну дату іспиту та забезпечить більшу зручність.

З початку року запроваджено новий алгоритм навчання, який передбачає обов’язкове складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС перед початком практики водіння. Крім того, з 14 грудня пластикові посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів були замінені на цифрові версії, доступні через платформу “Дія”.

Ці заходи є значним кроком на шляху до підвищення доброчесності та прозорості іспитів для водіїв в Україні, надаючи пріоритет знанням, навичкам та справедливому оцінюванню. Впровадження передових технологічних рішень та більш жорстких правил має на меті забезпечити отримання водійських посвідчень лише кваліфікованими особами, що сприятиме підвищенню безпеки на дорогах та зростанню довіри громадськості до процесу видачі посвідчень.


👉Підпишіться на нас в - Google НОВИНИ, щоб отримувати більше крутих, свіжих новин! Підписались? Тоді читайте далі - там цікаво⬇

Залиште відповідь